Опозиція номер один, опозиція номер два, а ще опозиція до коаліції і коаліція опозицій - такі назви невдовзі можуть з’явитись серед подробленої меншості. Нинішня влада діє за принципом поділяй і владарюй, а тому, щоби знекровити опозицію, створює її "кишенькових" клонів. Скориставшись хаосом у парламенті, в останні дні квітня регіонали протягли ще одне важливе для них рішення. Йдеться про чергові зміни до Закону про Регламент Верховної Ради, спрямовані на цілковиту нейтралізацію опозиції. Якщо раніше опозицією могла називатися найбільша фракція-неучасник коаліції, то тепер у Верховній Раді може існувати кілька опозицій. Тему коаліції-опозиції ґрунтовно розкриває видання ″Український тиждень″ у статті ″Сурогати″.
Медичне обладнання в українських лікарнях можна використовувати лише як експонати для музеїв західних клінік. Причому як експонати, які несуть загрозу життю людей. До прикладу, рентген-апарати, якими користуються ледь не в кожній лікарні відслужили більше 30 років. Відтак доза опромінення, яку вони видають на людину неконтрольована. А при поганій ізоляції медперсонал взагалі може вдарити током. Скільки користі, а скільки небезпеки несе вітчизняне медобладнання - читайте у тижневику ″Кореспондент″ у статті ″Адские машины″.
Українцям продають ліки з 300-відсотковою націнкою. І це попри те, що вітчизняні аптеки користуються пільговим оподаткуванням, кажуть в рахунковій палаті. А торговельна націнка на ліки, які підлягають державному регулюванню, мала б бути не вищою за 37%. Самі ж фармацевти божаться, що ціни не накручують до такої захмарності. Нарікають на упередженість перевірок Рахункової палати. Максимум, що дозволяють собі заробити - це 20-25%. На чиїй стороні правда та як в такій ситуації страждають прості українці - аналізували кореспонденти видання ″Україна молода″ у статті ″Дороге здоров’я″.
2 хв
Огляд преси за 7 травня
″Український тиждень″ розкриває тему коаліції та опозиції, ″Кореспондент″ пише про користь та небезпеку вітчизняного медобладнання, а ″Україна молода″ аналізувала націнки на ліки.