Ініціативна група у складі колишніх його працівників, звинувачених напередодні у трагедії, гостро засуджують діяльність керівництва парку. Кажуть - відсутність профільних спеціалістів та особисті фінансові інтереси керівництва зоопарку і спричинили чергову трагедію.

Сергій Григор’єв (лідер ініціативної групи спасіння Київського зоопарку):
"Діяльність зоопарку відійшла від тварин повністю. Зоопарк зараз займається молодятами, святами для дітей, що завгодно, але до тварин діла немає."

Активісти кажуть, сьогодні в зоопарку працює 280 осіб, втім безпосередньо з тваринами пов’язані менше 70. Більшість штату становлять піар-менеджери, які попри все намагаються створювати позитивний імідж установі та юристи, які вирішують решту проблем. Головний показник цього - зниження відвідуваності зоопарку в кілька разів. Людям просто нецікаво дивитися на пусті вольєри.

Керівництво ж Зоопарку не вбачає великої проблеми у низці смертей тварин. Кажуть - це закономірність для подібних парків в усіх країнах світу. Лише останні втрати - слона та верблюда називають трагічним збігом подій. А в коментаріях природоохоронців - вбачають відстоювання власних інтересів.

Нагадаємо, за останній рік у столичному зоопарку померли ведмідь, тигр, броненосець, зебра, кінь Пржевальського та більше десятка рідкісних птахів. Важко хворіють носоріг та деякі копитні тварини. Найбільшими втратами стали смерть слона Боя наприкінці березня та загибель білої верблюдиці Майі.