Щоб це з'ясувати та ідентифікувати охоронців, "Схеми" надіслали запит та фотографії до Управління державної охорони. Але там однозначно дали зрозуміти, що допомагати журналістам у цій справі не будуть.

"На службу (роботу) в Управління державної охорони України приймаються на договірній основі громадяни України, здатні своїми діловими і моральними якостями, освітнім рівнем і станом здоров’я ефективно виконувати службові обов’язки. Відповідно до частини шостої статті 6 Закону України "Про захист персональних даних", не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією. Начальник Управління Валерій Гелетей", — йдеться у відповіді на запит.

Читайте також: Як сім'я соратника Порошенка відібрала в дітей спортивну школу

Згодом журналісти помітили ще два знайомі обличчя. Їх вдалося ідентифікувати. Перший — це Віктор Володимирович Резніченко.

На ресурсі Yanukovychleaks — інтернет-сайті, де зберігаються скановані документи з Межигір’я, — "Схеми" знайшли згадки і про Віктора Резніченка, який тепер оберігає Порошенка. Є відомості про отримання коштів у іноземній валюті: у загальному списку відділу особистої охорони навпроти його даних — 1250 доларів. Та заробітна плата за серпень 2011 року — 1250 доларів.

Ще один ідентифікований охоронець Порошенка — Вадим В’ячеславович Чучковський. Тепер Чучковський не просто один із багатьох охоронців Петра Порошенка, а, за інформацією програми "Схеми", — заступник начальника його служби безпеки.

При цьому дані Вадима Чучковського, як і Віктора Резніченка, журналісти програми теж знайшли у документах із Межигір’я. На відміну від Резніченка, у Чучковського фігурують більші суми готівкової доплати — 1550 доларів на місяць. Очевидно, тому, що Чучковський у них значиться як керівник відділення.

Саме у цей період — із 2008 по 2012 роки — охороною Віктора Януковича опікувався колишній громадянин Росії В’ячеслав Заневський. Він досі живе в Україні. Із 2010 року він особисто відбирав охоронців у Службу безпеки президента (СБП). Цей окремий підрозділ Управління держохорони створений за Януковича. Тепер він опікується безпекою і Порошенка.

Більше про те, як сталося, що охоронці Януковича тепер відповідають за Порошенка, чи несе це якісь ризики з точки зору безпеки президента та держави, та що про це думають головні силовики країни — дивіться у розслідуванні.