Дівчина, яка 10 років займалась спортивною гімнастикою не просто знайшла улюблене заняття, а зробила справжню революцію у по-суті чоловічому легкоатлетичному виді - стрибках із жердиною.

Висота, яку брала Ісінбаєва зростала швидше, аніж її юне підтягнуте тіло. Зрештою ніби спеціально для неї "жердину" зарахували до програми олімпійських ігор.

27 світових рекордів

Та перш, ніж відчути атмосферу легендарних 5 кілець, Олена пізнала ще одну спортивну радість. Зараз у неї їх 27. Світові рекорди. Чотири 82,…83, 86…93…96. Повільно, але впевнено Ісінбаєва наближалась до заповітних 5 метрів. Ті хто заздрив, нарікали - мовляв топчеться на місці, аби з кожним новим досягненням заробити якомога більше грошенят. Все-таки 50 тисяч зелених на дорозі не валяються.

Та скептики ледве не вдавились, коли на одному старті, у 2005, у Лондоні, королева жердини встановила одразу 2 світових, при чому у другому рекордному підході скинула цілих чотири сантиметри із попередника. П’ять метрів рівно. Бубка у спідниці - прізвисько, яке приклеїлось до росіянки немов кліщ.

Виступ у секторі для Олени перетворюється на розвагу. На прохання атлетки відомий виробник жердин "Спіріт" виготовляє спеціальну кольорову обмотку. Початкова висота - рожевий колір, переможна - блакитна ну і куди ж без золотистої - рекордної.

Гордість російського спорту

Сказати, що Ісінбаєва стала гордістю російського спорту - нічого не сказати. На її честь називають фонтани, їй дедалі частіше доводиться одягати вечірнє плаття і незручні високі підбори для участі у різноманітних церемоніях нагородження, а компанія першої особи держави для Олени - ледь не буденна справа.

Високо злітаєш, боляче падати, від такого віражу не застрахований жоден спортсмен. На етапі "золотої ліги" в серпні 2009 Ісінбаєва встановлює свій 27 світовий рекорд - п’ять нуль шість, а після цього вирішує дати відпочинок своєму виснаженому організму. Вона вже далеко не юна і в житті атлетки з’явився той, хто може скласти гідну конкуренцію спорту.

Під вінець зірка спорту не поспішає

Із ді-джеєм Артемом Ісінбаєва уже не перший рік разом та під вінець наразі не поспішає. В секторі у неї залишилась одна незавершена справа. Яка ж вона Бубка у спідниці, доки не встановила свій 35 рекорд.

До провального повернення Ісінбаєва ставиться по-філософськи, розуміє, що аби вийти на пік форми потрібен час. На останньому Чемпіонаті світу в Тегу рекордсменка фінішувала лише 6-ою із скромним результатом - 4,65. Скупалась в океані критики, але рук опускати не збирається. Вона ж наполовину - табасаранка, а горді дагестанські горяни ніколи не здаються.