Вадим Новинський – позафракційний депутат Верховної Ради, статки якого сягають 1,4 мільярда доларів. Раніше він був членом "Партії регіонів" та фракції "Опозиційного блоку" у парламенті минулого скликання.

Думка до теми Боротьба з донорами української корупції: закон про деолігархізацію знімає маски з політиків

"Схеми" зафіксували, як Новинський відвідував Офіс Президента

Новинський непублічно приїздив в ОП

Вадим Новинський, і це зафіксували журналісти, виїжджав із території Офісу Президента 27 травня. Він зробив це на автомобілі з номерними знаками, закріпленими за іншим транспортним засобом (їх ще називають "номерами прикриття").

  • Toyota Camry виїхала з ОП і під’їхала до броньованої автівки марки Mercedes, яка стояла на Банковій із супроводом охорони. З авто Toyota вийшов Вадим Новинський – і пересів у Mercedes. Далі обидві машини поїхали з Банкової.
  • Відбувалося все біля воріт до Державного управління справами, які є, як пишуть "Схеми", "таємним заїздом" до ОП.
  • Mercedes цей зареєстрований на компанію Новинського. А от Toyota мала "знаки прикриття". У реєстрі автотранспортних засобів вони закріплені за іншою машиною – марки Honda.

В Офісі Президента візит Новинського підтвердили

В ОП підтвердили, що того дня Новинський приїжджав на Банкову, де зустрічався з радником керівника Офісу Михайлом Подоляком – "в рамках процесу уточнення комунікаційної стратегії щодо міжконфесійного діалогу".

Як прокоментував ситуацію сам депутат

Вадим Новинський також підтвердив зустріч на Банковій, але відмовився повідомляти подробиці.

Як правило, коли я відвідую Офіс Президента чи якісь інші місця, Кабінет Міністрів чи міністерства... Ну, є якісь речі, які напоказ не робляться, і про них говорити не можна,
– сказав він.

Також Новинський пояснив, чому їхав на авто з "номерами прикриття": "Я ні від кого не переховуюсь. Я просто приїхав з товаришем – і потім на цій машині виїхав. Ось і все". В Офісі Президента щодо цього коментарів не мали.

Непублічний візит Новинського в ОП – це "не порушення чинної політики"

Позафракційний народний депутат Вадим Новинський – восьмий у списку найбагатших українців у рейтингу журналу Forbes, опублікованому у 2021 році. Торік його статки оцінили у 810 мільйонів доларів, а цьогоріч – у 1,4 мільярда.

  • Буквально за тиждень до непублічного візиту Новинського президент Зеленський під час пресконференції вкотре наголосив, що держава тримає курс на деолігархізацію.
  • Згодом на сайті Ради з'явився відповідний законопроєкт, нині багато обговорюваний громадськістю. У ньому вказано, що посадовці мають звітувати про зустрічі з олігархами.

Законопроєкт ще не став законом, але державна політика у цій сфері – відома. Однак в Офісі Президента не вважають, що у візиті до них Новинського було щось не так.

На вказаній зустрічі не було осіб, які уповноважені на ухвалення державних рішень, тому підстав для будь-яких припущень щодо порушень чинної політики немає,
– заявили там.

Радимо переглянути Свіжий рейтинг Forbes: Ахметов збагатів, а Порошенко випав з п'ятірки

Повний випуск програми "Схеми": дивіться відео