Під документом підписалися 19 з 49 суддів ВСУ і, відтак, реалізували надане їм у ході судової реформи право висловлення недовіри Онопенку.

"Замість вирішення основних проблем у сфері судоустрою, діяльність глави Верховного Суду носила переважно політичний характер, що призвело до політизації Верховного Суду в очах вищих посадових осіб держави та, на наш погляд, спонукало суб’єктів законодавчої ініціативи до ініціювання зазначених законодавчих змін", — йдеться у заяві суддей.

"Вважаємо, що відповідальність за системні проблеми у сфері судоустрою має нести глава Верховного Суду Василь Онопенко як посадова особа, яка представляє Верховний Суд України та тривалий час представляла усю судову систему держави", — наголошується в заяві.

Судді зазначають, що за час перебування на посаді Онопенко не забезпечив належної організації процесу судочинства у Верховному Суді.

"Внаслідок цього у Верховному Суді наразі накопичилися тисячі справ, які потребують невідкладного розгляду. Вважаємо, що такі дії Онопенка мають стати предметом розгляду Пленуму Верховного Суду", — йдеться в поданні.

Документ мають намір розглянути на Пленумі Верховного Суду в п’ятницю, 11 березня.