Мовляв, минулого тижня суд дозволив арештувати опозиціонерку. Це, на думку її соратників, означає можливість взяття під варту екс-прем’єра в будь-який час. До бютівців приєдналися й нашоукраїнці, які вимагають від генпрокурора повідати не тільки про Тимошенко, а й про Луценка.

Разом з тим, аби знівелювати тиск на опозицію, парламентська меншість виступила за скасування раніше ухвалених законів щодо судоустрою та скорочення терміну ознайомлення підозрюваних з матеріалами порушених проти них кримінальних справ.

"На середу ми знімаємо всі наші пропозиції. До єдиної. І просимо в режимі пленарного засідання скасувати ці три закони. Вони гальмують зараз все, що може в Україні бути. Ви ж зрозумійте, що точка кипіння вона наростає", - каже лідер фракції БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко.

Реакція спікера - проста: кожна ініціатива повинна закріплюватися відповідною постановою. А допоки їх готують до внесення, Володимир Литвин запропонував головам фракцій провести консультації. Аби уникнути блокування трибуни.

"Прозвучала ж інформація, що будемо діяти в рамках регламенту у плані його широкого трактування. А коли я говорю про широке трактування, я розумію, який набір є в арсеналі депутатських фракцій. Висновок попередній - домовились домовлятися", - каже голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Примітно, що фракції так захопились домовлянням, що забули подати пропозиції щодо традиційної п’ятничної години запитань до уряду.