Дивись онлайн онлайн
Пряма трансляція на
Останні випуски
 • blog_ava
  5 стереотипів, які дратують жителів Німеччини
  Кожна нація має свої культурні традиції та ментальні риси. Часто навколо цього існують багато стереотипів. Рейчел Стюарт у програмі Meet the Germans розпитала німців про стереотипи, з якими ті зіштовхувалися, та дослідила історію виникнення цих кліше.
 • blog_ava
  Українка створила першу в Польщі книгу-вишиванку: фото
  Українка Ольга Стельмах стала авторкою першої в Польщі вишитої книжки для дітей. Жінка присвятила її своєму синові, тому головний персонаж книжки має ім'я Aleksandr, czyli Oluś. Книга-вишиванка зберігається у бібліотеці села Пшехлево (Поморське воєводство), де працює майстриня.
 • blog_ava
  Де можна посмажити шашлик у Варшаві: перелік місць
  Наближаються вихідні, а це означає, що чимало жителів Польщі захочуть відпочити на природі. В умовах карантину готелі не працюють, тому виїзд за межі міста може бути проблематичним. Проте чудовим варіантом міського відпочинку є смаження шашликів у парках. Перелічуємо місця Варшави, де можна приготувати м'ясо, овочі чи гриби на вогні.
 • blog_ava
  Українця номінували на титул "Людина року-2020" у Гданську: деталі
  Художник з України Василь Нецко змагатиметься за перемогу у конкурсі "Людина року-2020" у номінації "Культура". Конкурс відбудеться у Гданську. Його проводить видання Dziennik Bałtyckі.
 • blog_ava
  Купуй свіже – вигравай 99 злотих: нова акція від Biedronka
  З 15 по 30 квітня 2021 року у мережі Biedronka діє акція, спрямована на підтримку польських виробників, під назвою "Kupuj Świeże Polskie Produkty". Розповідаємо про її умови.
 • blog_ava
  Фінляндія готова прийняти працівників з України: коли та для яких робіт
  Фінляндія готується прийняти до 10 тисяч сезонних працівників цього літа. Більшість з них будуть з України, Росії та Таїланду. Попри побоювання місцевих жителів щодо поширення коронавірусу через прибуття іноземців, уряд бачить гостру потребу у сезонних працівниках. Передусім йдеться про сільськогосподарські роботи.
 • blog_ava
  Писанкові дерева по всій Європі: українська діаспора у Греції запрошує до участі у цікавій акції
  Центр підтримки та розвитку культурної спадщини "Трембіта" є осередком української діаспори у Греції. Його учасники популяризують українську культуру за допомогою різних мистецьких проєктів. Цього року вони запрошують долучитися до Міжнародного проєкту Colors of Pysanka. Ідея полягає у тому, щоб прикрасити писанками якомога більше дерев до Великодня.
 • blog_ava
  Коронавірус проти бізнесу: як у Празі підтримують підприємців
  Через пандемію чимало підприємств були змушені припинити роботу або підлаштуватися під кардинально нові і незручні умови. Деякі з них не витримали труднощів та ліквідували діяльність. Через це у Європі, зокрема і Чехії, спостерігається різке зниження доходів підприємств. Щоб підтримати бізнес, у Празі нададуть 30 відсотків знижки орендарям нежитлових комерційних приміщень.
 • blog_ava
  Польща зробить перші кроки до зняття карантинних обмежень: коли й що дозволять
  Польща до 25 квітня 2021 року продовжила політику, спрямовану на захист від розповсюдження коронавірусної інфекції. Але вже з 19 квітня 2021 року деякі карантинні обмеження, які стосуються шкільних та спортивних занять, будуть послаблені.
 • blog_ava
  Чи можна їздити в Польщі на зимовій гумі цілий рік: відповіді українських водіїв
  Чимало українців щодня перетинають українсько-польський кордон на власному автомобілі. Багатьох із них цікавить, чи дозволено у Польщі їздити на автомобілі зі зимовими шинами у теплу пору року. На це питання відповіли українські водії, які часто перетинають кордон.
 • blog_ava
  Робота мрії: як український емігрант допомагає досліджувати Марс
  Українець Ігор Панченко вже близько двадцяти років працює інженером в компанії AeroVironmnent, що в Каліфорнії. Ця компанія має багаторічні контракти з Pentagon та NASA, для яких розробляє безпілотники. Однією з останніх розробок AeroVironmnent є вертоліт Ingenuity, який створили для дослідження поверхні Марса. Розповідаємо, який внесок у розробку цього пристрою зробив Ігор Панченко.
 • blog_ava
  Польські лікарі зробили важливе звернення щодо вакцинації проти COVID-19: головні пункти
  Європа продовжує активно вакцинувати населення. Проте навколо вакцин зараз існує чимало дискусій. Багато людей є невпевненими у безпечності наявних вакцин від коронавірусу, тому свідомо відмовляються від щеплень. Польські лікарі стурбовані цією ситуацією. Вони закликають людей до вакцинації та переконують у її безпечності й дієвості.