Найкращим фільмом року став "У центрі уваги "Тома Маккарті. Стрічку, у якій йдеться про журналістське розслідування випадків педофілії серед священиків католицької церкви, також нагородили за найкращий оригінальний сценарій.

"Цей фільм говорить про тих, що вижили. І Оскар підсилює той голос, який можливо почують і у Ватикані", — каже продюсер Майкл Шуга.

Найкращим режисером уже другий рік поспіль стає Алехандро Гонсалес Іньярріту. Цьогоріч за стрічку "Легенда Г'ю Гласса". Крім цього, фільм отримав золоту нагороду за операторську роботу Еммануеля Любецкі.

І найбільша інтрига премії — за головну роль у цьому фільмі заповітну статуетку нарешті отримав Леонардо Ді Капріо. Поїдання сирого м’яса та ночівля в коні не залишилися непоміченими. Це його шоста номінація, і цієї нагороди він чекав чи не найбільше.

Дякую! Дякую вам усім, кіноакадемії. "Легенда Г’ью Гласа" це результат важкої праці для нас усіх,
— сказав актор.

Найкраще жіночу роль зіграла Брі Ларсон у фільмі "Кімната".

А от найкращу жіночу роль другого плану віддали Алісії Вікандер за гру у стрічці "Дівчина з Данії". Це їхні перші номінації і перемоги у найпрестижнішій кінопремії.

Статуетку за "найкращий документальний фільм" Україна не здобула, поступившись "Емі". Фільм про життя та смерть наркозалежної Емі Вайнхауз став найкращим цьогоріч. Однак самою номінацією Україна нагадала світові про себе і нашу історію зими 13 та 14 років.

А от найбільший урожай статуеток отримав екшн "Шалений Макс: Дорога гніву". Його відзначили аж шістьма Оскарами.

Не обійшлося цьогоріч і без ексцесів. "Оскар" знову звинуватили у расизмі після оголошення номінантів на премію. У число претендентів не потрапив жодний темношкірий актор, що послужило приводом для обурення публіки. А переможець за накращий саундрек Сем Сміт узагалі присвятив золоту статуетку ЛГБТ спільноті.