Результати опитування громадської думки свідчать, що вперше з 1990-х років до влади у країні може прийти політична сила, до якої не належить президент. Тобто вперше уряд та президент можуть належати до різних політичних партій, пише 24 Канал.

Дивіться також Макрон не зможе відправити війська до України у разі перемоги Барделли, – Ле Пен

Що відомо про вибори у Франції

Станом на 17:00 30 червня вже 59,39% французів проголосували на виборах до парламенту.

Видання Le Figaro з посиланням на дані французького Міністерства внутрішніх справ пояснило, що це рекордна явка з 1978 року.

Це майже на 20 відсоткових пунктів більше, ніж у першому турі парламентських виборів у 2022 році в той самий час,
– пояснили журналісти.

Вони зазначають, що кандидати, які отримали щонайменше 12,5% голосів виборців, зареєстрованих у виборчих списках, можуть брати участь в другому турі. Він запланованих на 7 липня.

Варто зауважити, що 2 тур відбудеться тільки у тому випадку, якщо кандидати не отримають абсолютної більшості голосів. Якщо ж отримають, то мажоритарна виборча система Франції не передбачає другого туру виборів.

До речі, результати опитування від центру Elabe на замовлення BFMTV і La Tribune Dimanche свідчать, що у виборах може перемогти ультраправе "Національне об'єднання". Адже воно попередньо займає з 33 – 36% голосів виборців, на другому місці – ліва коаліція "Новий народний фронт" – 28 – 31%, на третьому – центристський альянс Макрона з 20 – 23%.