Таке положення містить урядовий законопроект про перший етап пенсійної реформи. На думку експертів, підвищення пенсійного віку - невідворотний крок при реформуванні соціальної сфери. Фахівці припускають, що і для жінок, і для чоловіків цей вік невдовзі може становити 62-65 років. Урядовці планують підвищити не тільки пенсійний поріг, але й розмір виплат.

”Є ідея, не знаю наскільки вона реалізується зараз? Є ідея підвищення пенсійного забезпечення працівників бюджетної сфери: тобто лікарів, вчителів, працівників культури, які фінансуються за законом”, - каже директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова.

Основною складовою пенсійної реформи є накопичувальна система, яка, в разі запровадження, діятиме паралельно з існуючою - солідарною. Таке соціальне забезпечення діє у більшості країн світу. В Україні ця норма дозволить нині працюючим громадянам отримувати справедливу допомогу при виході на пенсію.

”Розділити ті внески, які йдуть від роботодавця і найманого працівника у солідарну систему, розділити і частину спрямувати на накопичувальну систему, на свій персональний рахунок. Потім цим персональним рахунком будуть адмініструвати, вкладати кошти в облігації чи ліквідні підприємства. Багато є способів зберігати гроші. І зберігати таким чином пенсію”, - каже Микола Кульчицький.

Реформуватимуть і звичну для українців солідарну систему. Експерти пропонують зробити її менш диференційованою. Тобто скоротити розрив між найменшою і найбільшою пенсією.