Муто Марія - одна з тих, кому пощастило вилетіти з небезпечної території. Несподіваним канікулам, що відірвали дівчину від навчання - не зовсім тішиться. Каже, за цей час провідає бабусю, а потім знову повернеться до Токіо. Єдине, що зараз турбує Марію - стан власного здоров’я - адже чутки про радіацію не є перебільшенням.

Настрої полишити Японію не покидають іммігрантів. Усніє, яка працювала в Токіо півтора місяці - зізнається, що її друзям доводилось переплачувати за квитки, аби мати можливість долетіти хоча б до сусідніх країн.

Планує повернутися до Токіо Вікторія, яка прилетіла до України разом із сином. Там у неї чоловік, який, як і всі японці, мав залишитися на робочому місці. За останній тиждень, каже, японська столиця кардинально змінилася.

Разом з тим, деякі українці вже перед самим вильотом передумали повертатись - МНС готувалось до евакуації 160 громадян. Наші дипломати запевняють - рейси з Японії курсуватимуть доти, доки не будуть вивезені всі українці, які захочуть повернутися додому. Наразі складають наступний список.

"Опрацьовуються списки громадян України і надалі будуть опрацьовуватись, фіксуються звернення громадян і їх родичів, які знаходяться як в Японії, так і в Україні", - каже речник МЗС України Олександр Дікусаров.

В Японії офіційно зареєстровано понад півтори тисячі українців. З них понад півтисячі стоять на консульському обліку.