Через дії бойовиків, зокрема значне руйнуванням залізничної інфраструктури на Сході України та неможливість пропуску вантажів на важливих напрямках, у межах Дебальцівського залізничного вузла залишаються заблоковані 900 вагонів із вугіллям. Частина із них навантажена ще влітку, повідомляє прес-служба компанії.

Найбільше вагонів із вугіллям накопичилося на станції Дебальцеве-Сортувальна – 696, також вони знаходяться і на станціях Чернухине та Вуглегірськ. Через дії сепаратистів залізничні перевезення в межах Дебальцівської дирекції не здійснюються. Пріоритетними напрямками для здійснення перевезень, які необхідно розблокувати у першу чергу, є Дебальцеве-Горлівка та Дебальцеве-Алчевськ. Однак поки що це зробити неможливо,
— вказано у повідомленні.

Також зазначається, що серед об’єктів залізничної інфраструктури в межах Дебальцівської дирекції найбільш пошкоджені пересувна машинна станція, 2 локомотивні депо, відділкова залізнична лікарня ст. Дебальцеве.

Зокрема, у локомотивному депо Дебальцеве постраждали 6 адмінбудівель, згоріли ємності для зберігання дизельного палива, вийшли з ладу трубопроводи, згоріло 130 тонн дизельного палива. У локомотивному депо Дебальцеве - Сортувальна пошкоджено 9 адміністративних будівель.

Наразі залізничники здійснюють роботи із відновлення цих депо.

До слова, вчора Президент Петро Порошенко повідомив, що контрабанда вугілля через зону бойових дій на сході України зупинена.