Тоді у серпні 41-го румуни з усіх боків оточили одну з одеських берегових артилерійській батарей. Аби не дати фашистам захопити військову техніку, радянське командування сформувало спеціальний загін з донецьких шахтарів-добровольців. Озброєні лише гранатами та саперськими лопатками вони не мали шансів вижити.
Поки шахтарі героїчно тримали оборону, війська змогли відтягнути артилерійську батарею у безпечне місце. Майже через 70 років загиблим шахтарям поставили пам’ятник на місці бою. В урочистостях взяв участь віце-прем'єр-міністр України - Борис Колесніков. Донецькій підприємець, а віднедавна і державний чиновник особисто фінансував будівництво меморіалу.
Борис Колесніков (віце-прем'єр-міністр України): “Коли створювався цей проект, мене попросили прийняти участь - я прийняв. Тому нас запросили на відкриття”.
Неподалік меморіалу в освяченій землі поховали останки 40 невідомих шахтарів. Їх знайшли під час під час будівництва пам’ятника.
Борис Колесніков (віце-прем'єр-міністр України): “Хотілося б, що всі - незалежно від національності, з яких міст - щоб всі, хто загинув в боротьбі за звільнення України - щоб всі були відзначені”.
Афонасій Якимчук (ветеран): “Я сам міг там лежати - тому що пройшов всю війну. Смерть була всюди. Я співчуваю їм, тому що вони потрапили в могили молодими людьми”.
Учасники ж клубів історичної реконструкції на щастя залишилися цілими і не ушкодженими, чим неабияк потішили глядачів.
2 хв
Під Одесою відтворили бій, який відбувся у серпні 1941 року
Як це було... У Одесі відтворили нерівний бій шахтарів-добровольців з румунськими та німецькими військами.