Згадаймо події лише за один день минулого тижня. В Одесі стріляли у громадського активіста, лідера одеського осередку "Сили людей" Олега Михайлика. Він пережив клінічну смерть. У Запоріжжі штрикнули ножем активіста "Демократичного альянсу" Сергія Лукіна, а у Кривому Розі прямо додому прийшли і покалічили волонтера Артема Мороку. Олега і Артема я знаю особисто.

Читайте також: Не можеш пояснити, звідки майно – отже, винен: що означає "презумпція провини" для посадовця

Коли ти виступаєш проти крадійства, проти свавілля, знайомишся із сотнями принципових людей по всій країні, і переживаєш, як їх захистити. Нинішні керівники держави на це нездатні, воно їм не треба. Вони не займаються власним збагаченням, прикривають один одного. І їм насправді вигідно, щоб бандити тероризували людей, які борються з порушеннями закону.


Напади на волонтерів та громадських активістів в Одесі: інфографіка

Пригадую, як у лютому 2018 року залякували учасників судового засідання суду у Києві, де розглядалося прохання Антикорупційного бюро і Антикорупційної прокуратури заарештувати мера Одеси Генадія Труханова. Тоді підлеглі Авакова удали, що "не помічають" цього. Як тільки на захист правосуддя з Грушевського, де ми тоді робили акцію тиску, вирушили хлопці з Руху "Визволення", поліція спецпризначення їх негайно затримала.

Двом досі ліплять обвинувачення "у нападі на правоохоронців". Ми їх захистимо, але до кого наступним прийдуть бандити, які відчувають підтримку керівництва держави? Це свавілля ще й фінансується за гроші платників податків. Генпрокуратуру наступного року уряд пропонує віддати сім мільярдів гривень. МВС – лише центральному апарату – 12 мільярдів.

А напади на громадських активістів, журналістів, просто порядних людей, множаться. І, попри обурення мільйонів людей, не розкриваються. Згадайте хоча б вбивство журналіста Павла Шеремета, після підриву якого у центрі Києва я почав заглядати під дно своєї машини.


Павло Шеремета

Україну не вдасться залякати. Скільки б нападів не було, ми залишимося людьми з власною гідністю. Але в наших інтересах якомога швидше позбутися таких "правоохоронців". З 2015 року я пропоную парламенту відправити у відставку Авакова. Згідно з Конституції, збираю 150 підписів народних депутатів для висловлення недовіри Генпрокурору Луценку.