Юрій Павлов (командир Ялтинського гірського пошуково-рятувального взводу МНС): “В основному це альпіністи, які сходять у небезпечних місцях. Вони отримують досить серйозні травми, розриви. Приходиться працювати в екстремальних умовах. Були і нічні роботи, коли людина висить на 400-метрові стіні з серйозними травмами, потрібно було його знайти, надати допомогу та спустити донизу”.
Медики ялтинської лікарні, куди привозять травмованих альпіністів та скелелазів з Південного берегу Криму, говорять, що травневі свята були вкрай складними. За 3 дні поступили одразу кілька чоловік. Травми, які отримують люди в горах, ніколи не бувають простими.
Іван Поляков (лікар-анестезіолог): “Як правило, це називається тяжка поєднана травма, коли поєднуються пошкодження декількох органів та систем, черепно-мозкова травма з травмою грудної клітки, живота. Важкі травми скелету, переломи трубчастих костей”.
Рятувальники радять обов’язково зареєструватися перед походом у гори. Повідомити склад групи, маршрут та залишити контакти. У випадку складної ситуації це допоможе суттєво зекономити час на рятувальну операцію та збільшить шанси на життя. Незважаючи на те, що реєстрація безкоштовна туристи, зазвичай, нехтують цим правилом.
Юрій Павлов (командир Ялтинського гірського пошуково-рятувального взводу МНС): “Учасникам зручно. Вони приїжджають, дзвонять нам та кажуть, ми йдемо на такий-то маршрут. Ми говоримо, що на цей маршрут вже заявлено 3-4 групи. Вони можуть швидко поміняти район занять, тому що знаходитися на одному маршруті 2-3 групи це вже небезпечно, це падання каміння, це будь-яка ситуація, яка відбувається зверху”.
З початку року в горах Криму врятували вже 18 чоловік. За словами рятувальників, найчастіше причиною подібних бід, які трапляються з альпіністами, є переоцінка власних сил та незнання місцевості.
2 хв
Підкорювачі кримських гір нехтують правилами безпеки та переоцінюють власні можливості
До таких висновків дійшли місцеві рятувальники, яким, лише за травневі свята, довелося зняти зі скель з десяток туристів.