Про це йдеться у матеріалі Наталії Лебідь "Мінімальні зарплати у 3200. Радіти чи хвилюватися?".

Як зазначає автор, певна логіка в цьому є, адже чим більше людина заробляє, тим більше вона споживає. І тим більше податків від проданих товарів та послуг перераховується до бюджету країни. Але все це відбувається за умови, що товари та послуги зберігають усталену ціну, а на населення додатковим фінансовим тягарем не лягає потреба сплачувати дедалі дорожчий газ, електрику та інші номінації зі сфери ЖКГ.

З огляду на те, що збільшаться доходи найбільш незабезпечених верств населення, ці доходи будуть спрямовані, перш за все, на споживання: продукти харчування, одяг, взуття та інші товари першої необхідності,
– стверджують у Міністерстві фінансів.

В цілому Мінфін розраховує на те, що відрахування податку на додану вартість зростуть на 6,9 мільярда гривень.

Між тим зі споживанням в українців справи кепські. За словами головного демографа країни Елли Лібанової, 51% населення мають доходи, які ледь забезпечують їхню потребу в їжі. При цьому бідними себе вважають 76% українців.

На відміну від розвинених країн, в Україні поширена бідність серед працюючих, причому не тільки серед некваліфікованих робочих або тих, які працюють неповний робочий день, а й серед лікарів, вчителів, науковців тощо. Тобто бідність характерна для працюючих людей з високим рівнем освіти,
– зазначає Лібанова.

"Підрахунки Інституту демографії корелюють з опитуванням, проведеним групою "Рейтинг". За даними останньої, кожен п'ятий українець сьогодні недоїдає. Кожен третій відчуває нестачу коштів для покупки одягу і взуття. Кожен другий лише мріє про придбання смартфона або іншої побутової техніки. Отож, здавалося б, збільшення мінімальних зарплат бодай трохи, але полегшить існування середньостатистичного українця. Все, напевно, саме так би й було, якби не загроза зростаючої інфляції", – йдеться у матеріалі.

Читайте також: Гройсман обіцяє на наступний рік підвищення рівня життя в Україні