По-перше, йдеться про втілення трансформаційних процесів. По-друге, виробничих, фінансових та інших показників, за якими судять про ефективність, ніхто не скасовував. Ми звернулися до ключових з них – це дійсно варто уваги.

Виробництво

Концерн звітує про зростання. Мовою цифр, обсяги виробництва за 9 місяців 2021-ого зросли більш ніж на чверть у порівнянні з аналогічним періодом торік. А саме – плюс 27,4%, що у грошовому еквіваленті дорівнює 5,8 млрд грн. Загалом обсяги виробництва підприємствами Укроборонпрому за вказаний період склали 26,8 млрд грн.

Робота спецекспортерів

  • Укладено та підписано контрактів на 694 млн доларів, що на 74 % більше в порівнянні з 9-ма місяцями 2020 року.
  • Концерн задокументував грошові надходження від виконання зовнішньоекономічних контрактів в розмірі 454 млн доларів, що на 45 % більше в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.
  • Відвантажено продукції на загальну вартість 373 млн доларів, а це на 16% більше в порівнянні з аналогічним періодом торік.

Також Укроборонпром тримається загальнонаціонального курсу "прозорості", мета якого полягає у виведенні бізнесу із "сірої" та "чорної" зон в оподатковувану "білу зону". Нагадаємо, у січні минулого року Концерн ініціативно перейшов на систему електронних закупівель PROZORRO. А за три квартали цьогоріч перевершив економію на 90%, якщо порівнювати з відповідним періодом 2020-го. Таким чином, економія за 9 місяців склала 592,1 млн грн. А за весь час з моменту переходу на прозорий майданчик розрахункова економія сягає 1,3 млрд грн.

З огляду на перелічені факти, можна судити про добре вибудовану бізнес-систему всередині Концерну. А що ж реформа? Близько року тому новопризначений генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв говорив про те, що її реалізація – його основне завдання. Варто відзначити, відтоді відбулися давно очікувані зміни, які заклали юридичне підґрунтя для тотального перезавантаження оборонки: відповідний законопроєкт успішно пройшов всі стадії законодавчого процесу, і 6 жовтня набув чинності Закон України № 1630-IX «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності».

Що ж, нове керівництво Концерну демонструє вдалі управлінські рішення. Нам залишається спостерігати та розраховувати, що якісні та кількісні показники Укроборонпрому й далі зростатимуть.