Два дні увага світової спільноти була прикута до замку Ельмау у Баварії. Туди з'їхались лідери семи найвпливовіших країн світу щоб обговорити найгостріші глобальні питання. За цей час встигли усе – і попити німецького пива, і подихати чистим альпійським повітрям. Але головне – визначили, куди рухатись далі.

Для українців інтригою зустрічі було, чи залишаться в силі санкції щодо Росії. Їх не скасовуватимуть. Принаймні до того часу поки на Донбасі стріляють.

Скасування санкцій щодо Росії буде безпосередньо пов'язане із виконанням мінських угод. І ми готові посилити обмеження, якщо обставини цього вимагатимуть. Хоча нам і не хочеться це робити,
— заявила Ангела Меркель.

Саму Росію, як і Володимира Путіна на з'їзд цього року не запрошували. Після незаконної анексії Криму, її виключили з почесного клубу. Тепер двері туди для Кремля закриті на роки, якщо не десятиліття.

Барак Обама заявив, що російські сили продовжують орудувати на Сході України, порушуючи її суверенітет і територіальну цілісність. Це вже другий рік поспіль, коли велика сімка зустрічається без Росії. Кремль опинився в ізоляції. І ще один доказ цьому – санкції, які вони вирішили залишити, через таку агресію.

А от Україну в Німеччині підтримали. Символічно, що дорогою на саміт два представники великої сімки прем'єр-міністри Канади та Японії відвідали Київ. Та запевнили Україну у своїй підтримці.

Пообіцяли допомогти Україні в проведенні реформ й інші члени клубу супердержав.

Петро Порошенко та його уряд мають бути впевнені у нашій підтримці у втіленні політичних та економічних реформ. Великобританія зі свого боку вже допомагає Україні через свої фонди і буде думати чим іще допомогти Києву,
— запевнив Девід Кемерон.

Окрім проблем Києва, світові лідери зосередилися на боротьбі із тероризмом на Близькому Сході, подоланні еболи та фінансовому порятунку Греції. Традиційно саміт супроводжувався протестами антиглобалістів та борців за екологію.