"Ми ввели себе в оману, побудували ілюзію національного достатку на глиняних ногах. Тепер ми можемо відновити усе, що мали. Але для цього потрібно працювати, працювати та ще раз працювати, усім разом відповідально взятися до справи", - сказав міністр фінансів Євангелос Венізелос.

Натомість пересічні греки зажурені. Кажуть: з одного боку добре, що ЄС виділив кошти. Проте з іншого боку - за кредит буде розплачуватися своїми зарплатами та пенсіями грецький народ, в рамках жорсткої економії.

"Вони хочуть урізати зарплати та пенсії, і це все без врахування потреб інвалідів. Але ж це не чесно, ми боротимемося до кінця!" - запевняє голова спілки сліпих Елені Каріпіду.

"Ці гроші не дійдуть до простих греків, вони всі підуть на покриття боргів. Ми будемо бідувати аж до 2020 року", - вважає директор департаменту Васіліс Теодоропулос.

Умови, за яких грекам виділили кредит, вкрай суворі. У країні скоротять кількість держслужбовців, мінімальна зарплата знизиться до 600 євро, а також зменшиться кількість різноманітних соціальних програм.

Рішення про надання Греції кредиту прийняли міністри фінансів ЄС на зустрічі в Брюсселі. Без європейських грошей Афінам загрожував дефолт.