Майже 42% акцій банку належить російському газовому монополістові компанії "Газпром". Кредит залучається терміном на 7 років. В обґрунтуванні рішення зазначається, що виникла термінова потреба у накопиченні фінансових ресурсів для виконання зобов'язань перед “Газпромом” за імпортований природний газ.

“Ми прекрасно розуміємо, що “Нафтогаз” залучає підобігові ресурси, тому що при тих тарифах, які сьогодні існують на послуги ЖКГ, і тих затратах, які має “Нафтогаз”, обігових коштів не вистачає”, — каже перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський.

“Ніхто більше не зміг надати необхідну суму, скажімо, на більш менш привабливих умовах. Ці кошти повертаються, коли починається більш менш підйом продажу газу взимку, коли починається продаж на ринку, але з нову ж таки ми повертаємося до проблеми внутрішнього ринку, які обіцяли вирішити, але досі не вирішені ні розрахунком з теплокомуненерго, а ще й додалася ситуація з промисловими підприємствами”, — каже експерт з енергетичних питань Валентин Землянський.

Нагадаємо, ціна газу для України в першому кварталі 2012 року становила близько 416 доларів за тисячу кубометрів. Раніше "Нафтогаз" заявляв про намір скоротити імпорт російського газу цього року до 27 мільярдів кубометрів проти 40-ка мільярдів у 2011 році. "Газпром" відмовився задовольнити відповідну заявку і наполягає на відборі майже 42 мільярдів кубометрів блакитного палива.