Власенко: Тимошенко били в живіт через простирадло

"До мене зайшли 3 чоловіки кремезної статури. Вони підійшли до мого ліжка, накинули на мене простирадло та почали втрьох стягувати з ліжка, докладаючи грубу фізичну силу. Від болю та відчаю я, як могла, почала захищатися та отримала через простирадло сильний удар кулаком в живіт, мені скрутили руки та ноги, підняли та потягнули в простирадлі на вулицю", – передав слова Тимошенко ЇЇ захисник Сергій Власенко.

Тюремники насилля над Тимошенко заперечують

Представники пенітенціарної служби насилля над Тимошенко заперечують. У лікарні теж не чули від ув’язненої скарг на побої.

"Юлія Володимирівна жодних скарг щодо наявності тілесних ушкоджень персоналу лікарні не пред’являла. При огляді медперсоналом в колонії видимих ділянок тіла, які били доступні для огляду, тілесних ушкоджень ми не бачили", – сказав начальник охорони здоров’я пенітенціарної служби у Харківській області Дмитро Курушин.

Прокурор визнав, що Тимошенко відвезли до лікарні силою

Харківська обласна прокуратура тим часом вже провела перевірку за заявою Юлії Тимошенко. За словами прокурора Генадія Тюріна, засуджену дійсно возили до лікарні "Укрзалізниці" проти волі. Однак екс-прем’єра ніхто не бив. Мовляв, її лише взяли на руки, занесли в машину і доправили в клініку. Тож підстав для порушення справи нема.

"Всі доводи, які били викладу в цій заяві не знайшли свого об’єктивного підтвердження. За результатами перевірки било відмовлено в порушенні кримінальної справи за відсутністю складу злочину", – пояснив прокурор Харківської області Геннадій Тюрін.

Тимошенко письмово не повідомляла, що голодує

У колонії також заперечують, що Тимошенко голодує, кажуть, принаймні письмово вона про це не повідомляла.

""Голодування – це коли є письмова заява. А зараз я не можу сказати, є голодування, чи ні. Холодильник знаходиться у Тимошенко в кімнаті. Вона може приймати їжу без нашої присутності", – каже заступник начальника з виробництва Качанівської колонії Ігор Ковпащиков.

Єврокомісія просить в Києва термінового пояснення щодо Тимошенко

Тим часом через ситуацією навколо Тимошенко вже занепокоїлась Європа. Єврокомісія чекає від української влади термінового пояснення стосовно того, що відбувається з екс-прем’єром. Розібратися у інформації про побиття Тимошенко хоче також посол США в Україні Джон Теффт.