Бізнесу потрібні доступні кредити

Про це 24 каналу розказав підприємець, інвестор та засновник холдингу UFUTURE Василь Хмельницький. Він наголосив, що насамперед необхідно забезпечити бізнесу можливість дешевого кредитування.

Зверніть увагу План відбудови України: у чому він полягає

За його словами, зараз усе відбувається навпаки. Держава підвищує ставку НБУ для банків, а банки, своєю чергою, – для бізнесу.

"Наприклад, до мене подзвонив сьогодні банк і каже: "Ми дуже вибачаємося, але у нас сьогодні кредит з вами під 15%, а через тиждень ми переводимо на 21%". Розумієте, мені сьогодні й під 15% не дуже легко це обслуговувати, а 21 – це взагалі жахливо", – поділився Хмельницький.

Тож він вважає, що зараз необхідно розширити програму, яка видає кредити малому та середньому бізнесу під 5%. Це потрібно, щоб більше підприємців могли брати кредити.

Хмельницький переконаний, що з кредитною ставкою у понад 20% просто неможливо заробляти кошти та бути успішним. На його думку, 75% компаній, які візьмуть кредити з такими ставками, через якийсь час просто не зможуть їх віддати.

Це буде катастрофа для країни та для банківської системи,
– підсумував підприємець.

Підприємець Василь Хмельницький розповів про роботу бізнесу під час війни: дивіться відео

Допомога бізнесу від держави: останні новини

  • Український уряд розпочав співпрацю з креативним холдингом WPP. Спільними зусиллями вони хочуть організувати кампанію Advantage Ukraine, яка звертатиметься до лідерів регіонального бізнесу та підприємців з усього світу, заохочуючи їх інвестувати в нашу державу.
  • Дещо раніше уряд затвердив 3 програми безповоротної грантової підтримки бізнесу в рамках нової ініціативи "єРобота". Зокрема гранти видаватимуть переробним підприємствам. Крім того, у проєкті є програма, що буде цікавою представникам ІТ-сфери та стартаперам у галузі високих технологій.
  • Крім того, було затверджено й інші програми грантового фінансування бізнесу. Йдеться про підприємства агарної сфери та садівництва.