Кадри евакуації мирних жителів із заводу опублікував полк "Азов". У відео люди діляться, як вони жили понад 2 місяці у катакомбах, та розповідають про тих, хто там залишився.

Актуально Танки, піхота та висадка десанту, – захисники розповіли про масований штурм "Азовсталі"

Лише у нашому бункері було понад 10 дітей, – евакуйована

Там залишились діти, цивільні. У нашому бункері було 2 маленьких дітей – 4 та 7 років. Дітки 10 – 12 років – більше ніж десять лише в нашому бункері. А такий бункер – не один. Це ж страшні авіаудари, стіни дрижать,
– розповіла жінка, яку евакуювали з дитиною.

Вона зазначила: ще кілька таких ворожих прильотів – і прихистку не буде. Жінка наголосила: у бункері, де вона переховувалась, було понад 50 людей, досі залишилось понад 40.

Українські солдати допомагали і продуктами, і морально

Маріупольці кажуть: українські військові допомагали їм, як могли. Вони приносили продукти, а також підтримували морально. Евакуюватись люди дуже бояться, адже їм ніхто не дає гарантій, що їх вивезуть до Запоріжжя – на підконтрольну Україні територію.

Ми сподіваємось доїхати в Україну – куди-небудь. Була евакуація і двічі зривалась,
– розповідають люди.

Мирні мешканці кажуть: зелені коридори, які пропонували росіяни, їх не цікавили. Загарбникам вони не довіряють. Вже в автобусі маріупольці кажуть, що рушають вони – на Батьківщину, в Україну, хоча їхній дім був тут. Дивлячись через вікна автобуса на своє знищене ворогом рідне місто, багато хто не може стримати сліз.

Дивіться відео евакуації цивільного населення з "Азовсталі"

Коротко про ситуацію на "Азовсталі": останні новини

  • Вранці 3 травня захисники Маріуполя повідомили, що вороги розпочали штурм "Азовсталі". Росіяни застосовують піхоту, бронетехніку та пробують висадити десант з катерів.
  • Вночі противник завдавав нищівних ударів по заводу. Загинули 2 цивільні жінки, ще з 10 осіб отримали поранення.
  • В Офісі Президента України запевняють: робитимуть все необхідне, аби врятувати оборонців Маріуполя, які опинились в блокаді.

Варто подивитись: термінове звернення заступника командира полку "Азов":