Достатньо лише встановити програму на телефон, сфотографувати порушника правил дорожнього руху, який залишив авто, скажімо, на тротуарі. І відправити фото активістам. Вони вже автоматично складають листи і передають в поліцію.

Читайте також: В Україні зростуть штрафи за непристебнутий ремінь безпеки: Рада зробила перший крок

Подібна система вже активно працює у США і допомагає копам контролювати автовласників. Відчути себе полісменом невдовзі зможе і кожен українець. Українці створили спеціальний додаток, який допомагає ловити любителів припаркуватися в неналежному місці.

Якщо ми не будемо дотримуватись правил і норм і не будемо покращувати благоустрій, не будемо домовлятися, будемо чхати на простір один одного, то ми не побудуємо те місто, яке хотіли побудувати і в якому хотіли би жити,
– наголосив дизайнер Кирило Шведов.

Робите два фото, аби було видно номер автомобіля та те, які правила порушив водій. Якщо ж невпевнені, чи це є порушенням, додаток сам підкаже.
Згодом громадські протоколи, надсилатимуть до поліції.

Ми звертаємось до органів національної поліції з письмовою заявою про вчинення адміністративного правопрушення. У свою чергу національна поліція немає права нам не відповісти і немає права не розглянути,
– зазначив юрист Володимир Крикун.

А от що про цю ініціативу думають самі правоохоронці, ми поки не дізналися. Нацполіція з відповіддю не квапиться – уже декілька днів чекаємо відповіді на запит. Тим часом, розробники додатку намагаються зацікавити користувачів. За кожне фото обіцяють бонуси, які згодом можна буде обміняти на подарунки. Хлопці сподіваються, що спільно вдасться змінити ситуацію на дорогах. З 27 вересня адмінштрафи за неправильне паркування зростуь у десятки разів. Якщо досі штрафували на 51 гривню, то тепер – від 255 до 1700.