Астрономи помітили на Сонці один з найбільших за останні роки протуберанців, пише Лабораторія рентгенівської астрономії Сонця ФІАН.

За словами вчених, протуберанець розташовується майже по центру сонячного диска навпроти Землі. Хоча сонячні протуберанці зазвичай асоціюються з викидами речовини, стадія, коли протуберанець летить від Сонця, є лише фінальним етапом його куди довшого життя.

На фото: рекордно довгий протуберанець

Цій стадії передує тривалий (іноді по кілька тижнів) етап, коли холодна щільна речовина поступово накопичується в короні Сонця, поки, нарешті, не досягає такої маси, що виходить з рівноваги і викидається в навколишній простір.

Речовина протуберанця являє собою переважно "холодний" водень, температура якого (менше 10 тисяч градусів) майже у 100 разів поступається температурі навколишньої корони (близько 1 мільйона градусів). З цієї причини протуберанець при погляді зверху виглядає як темний об'єкт (зазвичай має форму волокна), яскравість якого істотно менша, ніж яскравість навколишнього газу.

Читайте також: Побачити "Оріон": фантастичний фоторепортаж з будівництва унікальної ракети-носія

Якщо відрив спостережуваного протуберанця відбудеться в найближчі дні, речовина, яку можна спостерігати на Сонці, досягне Землі, що призведе до погіршення геомагнітної обстановки.

Разом з тим, дослідники підкреслюють, що ймовірність того, що відрив відбудеться саме зараз, складає всього близько 10%.