Через відсутність дозволів "Укрнафта" буде змушена звільнити півтори тисячі співробітників. А 8 населених пунктів Сумщині вже залишились без газу перед опалювальним сезоном.

"Ми вимагаємо роботу. Ми вимагаємо ліцензій. Ми вимагаємо, щоб нам дали право на працю. Щоб ми добували нафту, газ, яких державі завжди бракує. І ми закупляємо її за кордоном. Ми хочемо працювати, ми хочемо видобувати і забезпечувати наші сім'ї", – сказала співробітник ПАТ "Укрнафта" Аліна.

Видачу дозволів блокують Держгеонадра та Мінекології. Як стверджують нафтовики, дію ліцензій відмовляються подовжувати навіть попри рішення судів.

"Виграли всі ймовірні й неймовірні суди, які є. Сьогодні є виконавче провадження, але тим не менше, спецдозволів в нас немає. Держава недоотримує тільки по цих спецдозволах податків у вигляді десь 300 мільйонів гривень", – зазначив радник голови правління ПАТ "Укрнафта" Володимир Прокопів.

"Шість родовищ нафти та газу вже зупинені, законсервовані і видобутку немає. В той час, коли на Сході йде війна, невже в Україні нафта не потрібна? У свій час знищили нафтопереробну галузь. Ми всі відчуваємо, що йде якійсь процес знищення і нафтовидобувної галузі", – розповів голова профспілкової організації ПАТ "Укрнафта" Ігор Копач.

Зупинка виробництва зашкодить всім, кажуть фахівці. Позаяк, "Укрнафта" втратить понад 4 млрд грн, а держава майже 300 тис. тонн нафти, 216 млн кубів газу та 1,5 млрд грн податків. Протестувальники вимагають від уряду зупинити руйнування галузі. Інакше обіцяють організувати страйки по всій країні.