Попри очевидну незаконність рішення Печерського суду, Венедіткова "легітимізувала його". Про це заявили у Центрі протидії корупції.

Важливо НАБУ закрило справу Вовка про неправдиве декларування, – ЗМІ

Деталі скандалу

Суддя Печерського суду Сергій Вовк ще в серпні 2020 року зобов'язав забрати справу ОАСК у НАБУ. Як пишуть експерти, це було зроблено незаконно, бо Печерський райсуд такі питання не вирішує. Ба більше, рішення Печерського суду оскаржується в Апеляційній палаті ВАКС, тобто ще не набрати чинності.

Попри це, генпрокурорка Венедіктова замість того, щоб проігнорувати незаконне рішення і чекати результатів апеляції, пішла за роз'ясненням цього незаконного рішення Печерського суду. Читай: легітимізувала його,
– заявили у ЦПК.

Як зауважили у Центрі протидії корупції, у роз'ясненні мовиться, що Венедиктова повинна негайно забрати справу у НАБУ і робити те ж саме щодо всіх справ, які будуть похідними від цього, тобто виділеними в окремі справи.

Що відомо про справу проти Павла Вовка

  • 17 липня детективи НАБУ повідомили про підозру голові Окружного адміністративного суду міста Києва, його заступнику та ще 5 суддям цього суду, а також голові Державної судової адміністрації України.
  • 21 липня у НАБУ повідомили, що у межах кримінального провадження, за яким Національне антикорупційне бюро проводило обшуки в Окружному адміністративному суді столиці, про підозри повідомили вже 12 особам.
  • Сам Вовк називає ці звинувачення замовленням "іноземних агентів", які нібито намагаються захопити судову владу. Судді Окружного адмінсуду Києва заявили про "безпрецедентний тиск" і попросили втрутитися президента Володимира Зеленського.
  • 11 серпня НАБУ оголосило в розшук голови ОАСК Вовка.