Сьогодні зранку ще до свого поранення, до мене зателефонував Семен Семенченко і сказав, що бійцями батальйону "Донбас" було затримано громадянина Словаччини серба за походженням – Мирослава. Він приїхав на Україну 3 липня цього року. Сам громадянин заявив, що він добровільно приїхав допомагати терористам, так як він вважає, що потрібно допомогати Росії боротись за незалежність Донбасу, – розповідає Геращенко.

Також, за його словами, цей громадянин стріляв із мінометів. Він був затриманий і йому будуть кримінуватись дві статті Кримінального кодексу.

Адвокат Євгенія Закревська розповідає, що відсилала запити щодо кількості осіб в міліції Криму та Донбасу, які перейшли на сторону терористів, і в МВС їй повідомили інформацію, яка не відповідає даним, які зазначив раніше Геращенко. Всього за весь період із 28 лютого в цих регіонах було звільнено 1491 особу, а з них, за безпосередньо скоєння вчинків, які дискредетують звання працівника міліції – лише 152 особи.

Щодо змін до Закону України "Про міліцію" Геращенко говорить:

Ці зміни в закон необхідні, тому що ми живемо вже не в простій ситуації, приречені жити в країні, яка спонсорує тероризм Росії, яка засилає сюди диверсантів, шпіонів, терористів і тому нам потрібно змінювати правове поле для зручності роботи правоохоронних органів, які працюють в інтересах захисту безпеки всіх громадян України.

Адвокат щодо ризиків підписання цих змін до закону говорить:

На розгляд будь-якого представника МВС, можна затримувати не тільки терористів, не тільки людей в камуфляжі. Є випадки, коли людей, котрі не мають ніякого відношення ні до кого, просто затримують і утримують в підвалах, навіть не в умовах, які в принципі повинні бути. Реальність така, що там війна. І намагтись врегулювати війну громадянським законодавством – це трошки абсурд.

За словами Геращенка, реформи правоохоронних органів готуться на вересень.

Далі – дивіться у відеосюжеті.