Європа про Україну

Ситуацію в Україні сьогодні обговорили у Брюсселі. Українське питання стало головною темою дискусії під час засідання Міністрів закордонних справ країн Євросоюзу.

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон заявила, що ЄС готовий допомогти Україні як у діалозі щодо виходу з кризи, так і з економічними реформами.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський підкреслив, що Україна отримає міжнародну фінансову допомогу лише після започаткування реформ.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що у випадку продовження в Україні насильства і репресій будуть наслідки.

Міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек заявив, що Євросоюз має бути готовим до введення санкцій проти України, якщо українська влада знову застосує насильство проти активістів.

Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ розглянула європейську перспективу України, але не прийняла рішення про санкції щодо українських можновладців.

Крім того, Рада ЄС підтвердила свої зобов'язання підписати Угоду про асоціацію і натякнула, що у відносинах з Києвом Євросоюз готовий іти далі асоціації.

Комісар Ради Європи з прав людини Ніл Муйжнієкс вважає, що амністія для правоохоронців, які скоїли злочини під час акцій протестів, неприпустима.

На думку Верховного представника ЄС із зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон, в Україні слід дійти порозуміння у перерозподілі частини повноважень між президентом та урядом і парламентом. Також, за словами Ештон, після підписання Україною асоціації з Євросоюзом "багато чого може трапитись в майбутньому".

Комісар Ради Європи з питань прав людини Нілс Муйжніекс вважає співпрацю міліції з громадськими формуваннями, чи то козацтвом, чи спортсменами, дуже небезпечним явищем.

Суперечки навколо основного закону

У фракцій УДАР і "Батьківщина" з’явилися розбіжності в поглядах щодо внесення змін до Конституції. Тому засідання робочої групи сьогодні не відбулося.

Другий президент України Леонід Кучма вважає, що на поступки повинна піти у першу чергу українська влада, бодай тому, що через її "непослідовні й незрозумілі для громадян дії з припинення євроінтеграції виникла криза".

Голова Верховної Ради України Володимир Рибак наголошує, що питання внесення змін до Конституції необхідно розглядати відповідно до Основного закону та чинним законодавством. На думку спікера, потрібно блокувати не Верховну Раду, а лідерів опозиції.

Депутат від “Батьківщини” Андрій Павловський заявив, що до наступного тижня можна буде офіційно побачити списки депутатів, які погоджуються голосувати з опозицією за повернення до Конституції 2004 року.

Лідер "Третьої Української Республіки" Юрій Луценко вважає, що єдино прийнятний компроміс – це повернення до Конституції 2004 року.

Нардеп Віктор Балога вважає, що опозиціонери не мають право писати зміни до Конституції під себе.

Анатолій Гриценко вважає, що опозиція втратила тиждень, поки дві опозиційні фракції ВО "Батьківщина" та УДАР не погодили і не внесли єдиний пакет документів щодо зміни Конституції.

Новини з Сочі

На перше місце в неофіційному медальному заліку ігор у Сочі вийшла Канада з сімома медалями. Україна сімнадцята.

У Сочі на площі Medals Plaza член виконкому МОК Сергій Бубка роздав нагороди вчорашнім тріумфаторкам з біатлону у спринтерській гонці. Серед нагороджених – українка Віта Семеренко.

Неабиякий характер довелось проявити найкращому з українських біатлоністів Андрію Дериземлі, аби таки сягнути фінішу гонки переслідування на Зимових Іграх в Сочі.

Гірськолижниця Марія Хьофль-Ріш захистила титул на іграх у Сочі.

26-річний Каміль Стох став першим польським олімпійським чемпіоном у стрибках з трампліна. Лідер загального заліку Кубка світу був фаворитом змагань і підтвердив цей статус.

Україна у Сочі презентувала концепцію заявки на проведенння олімпіади у Львові 2022 року.

Українські Андрії - Кісь і Мандзій не зуміли поборотися за нагороди в одиночних змаганнях у санному спорті. Кісь посів підсумкове 28 місце, Мандзій - на 3 сходинки нижче.

Українська біатлоністка Віта Семеренко, яка вчора виборола "бронзу" на іграх у Сочі, отримає від держави 3-кімнатну квартиру в Сумах і 55 тисяч доларів.