Як відомо, Саакашвілі затримали 8 грудня ввечері і відвезли у слідчий ізолятор СБУ. Прокурори проситимуть для нього в суді запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із носінням електронного браслета. За даними ЗМІ, Саакашвілі затримали у квартирі чинного поліцейського, колишнього очільника головного управління Національної поліції у Луганській області (2015-2016 роки) Юрія Покиньбороди.

Читайте також: Саакашвілі оголосив голодування

У відеозверненні, опублікованому на Facebook, Покиньборода зазначив, що робив усе, щоб Саакашвілі повернувся на Майдан, однак йому була потрібна медична допомога.

Була ситуація, що Саакашвілі була потрібна медична допомога. У нас не було часу роздумувати, куди його везти. В лікарню ми не могли його везти. Ми привезли його до мене додому, і тут йому надавали медичну допомогу. Так вийшло, що ми не змогли до кінця зберегти цю таємницю,
– розповів поліцейський.

Покиньборода підозрює, що його хочуть підставити і зробити винним в арешті Саакашвілі. Він зазначив, що не розуміє, чому його не затримали разом із лідером "Руху нових сил". У квартирі пройшов обшук, але власника не затримали. Покиньбороді дали акт про вилучені під час обшуку речі.

Він заявляє, що краще почував би себе в СІЗО, і побоюється, що його можуть вбити.

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко підозрює Саакашвілі та його соратника Северіона Дангадзе в отриманні фінансування від олігарха-втікача Сергія Курченка.