Таку думку висловив політолог Віталій Кулик у прямому ефірі 24 Каналу.

Читайте також: Голодні діти та дороги в "нікуди": як політолог розірвав шаблони про Північну Корею

За словами політолога, теза про об'єднання Корей найближчим часом є перебільшенням, адже, швидше за все, ця мирна угода є великою перемогою Північної Кореї.

Вони це розглядають як страховку щодо втручання у внутрішні справи Північної Кореї. Вони вийшли на вигідні переговорні позиції, ціною яких буде денуклеаризація Корейського півострова,
– зазначив політолог.

Віталій Кулик вважає, що цією мирною угодою Північна Корея, по-перше, хоче заморозити ядерні випробування запусків балістичних ракет, тому що між Північною та Південною Кореями і США існує лише один договір: про припинення вогню.

Мова йде про заморозку ядерної програми Північної Кореї в обмін на підписання мирного договору і зняття санкцій,
– прокоментував політолог.

А по-друге, як зазначив Кулик, це відкриє Північній Кореї можливість для відновлення Кесонської економічної зони, де відбувається найбільші точки зростання виробництв в Кореї. Ця зона існувала з 2003 до 2016 року, а потім була розібрана.

Крім того, за словами політолога, для Північної Кореї важливою є реалізація великих магістральних інфраструктурних проектів. Такими проектами, наприклад, може стати об'єднання залізниці для поставок товарів в Китай та Росію, а також будівництво газопроводу з Росії в Південну Корею.

Нагадаємо, що зустріч лідера КНДР Кім Чен Ина та президента Південної Кореї Мун Чже Іна відбулась у селі Пханмуджі щодо встановлення миру та припинення будь-яких ворожих дій один до одного.