Прикордонники та поліція Донеччини об'єднались для проведення операції, метою якої є перешкоджання постачанню контрабанди на окуповані території.

Оперативна група виїхала на лінію розмежування, адже з'явилася інформація, що там стояли фури із контрабандою, що прямують до окупованого Донецька. Правоохоронці спрацювали одночасно за трьома адресами.

До бойовиків звідси — приблизно 5 кілометрів, але стріляють тут рідко, адже на околицях міста фенольний завод, на складах якого шкідливі хімікати. Жителі найближчого будинку запевнили, що ніякої контрабанди не бачили.

Під час обшуку в одному із приміщень знайшли взуття. Його пересилали поштою зі Слов'янська у найближче до села відділення. А звідти вже везли до окупованих територій. В іншому будинку оперативники знайшли два вантажних "буси", під зав'язку забитих шампанським. Їх везли саме до Нового Року.

На пляшках, як з'ясувалося згодом, навіть акцизних марок немає. Водії лишили товар тут, а самі поїхали до іншого міста. За авто лишили наглядати місцевого жителя: він працював за 100 гривень за ніч.

У третьому будинку — схема така ж. Водії попросили запаркуватися на ніч. Тільки вже за 200 гривень. На початку Анатолій казав, що не може відчинити авто, намагався видзвонити власників, та ті не відповідали. Та згодом з'ясувалося, що чоловікові лишили ключ від машини. А там: памперси, напої та інше.

Під час обшуку автомобіля у кабіні знайшли водійські права та техпаспорт, підроблені накладні та документи зі штампами самопроголошеної "ДНР".

Місцеві сказали, що їхня вулиця — єдина, якою реально можна проїхати на підконтрольну терористам територію в обхід військовим. Тож у них багато хто дає прихисток контрабандистам.

Справу із затриманими товарами передали слідчим органам. Кримінальне провадження можуть відкрити щонайменше за трьома статтями. Злочинцям загрожує ув'язнення від семи до дванадцяти років — за сприяння терористичним організаціям.

Автор — Олексій Кондаков.

Дивіться також: Діти Героїв АТО окупували Верховну Раду