Щороку зростає кількість тих, хто дивиться польське кіно. Стрічки, справді, вартісні: вони здобувають нагороди найпрестижніших кінофестивалів і збирають мільйонні каси.

"Знахар"

У 80-ті роки українські кінотеатри були переповнені на сеансах фільму "Знахар". Глядачів дуже вже зачепила мелодрама про польського лікаря, який втратив пам'ять, та не втратив дар лікувати. З часу прем'єри "Знахара" минуло понад 30 років, тому серед молодих українців уже не так багато тих, хто бачив цей фільм. А от у Польщі "Знахар" — досі одна з найулюбленіших стрічок. Режисером "Знахаря" був Єжи Гоффман.

"Вогнем і мечем"

Наприкінці 90-х в Україні чимало галасу здійняла його інша стрічка, "Вогнем і мечем". По-перше, тема доволі делікатна: показує часи Хмельниччини в пік загострення війни між українцями та поляками. По-друге, Гоффман запросив на майданчик українських акторів, зокрема, Богдана Ступку і Руслану Писанку. До того нечасто випадала нагода побачити улюблених акторів у іноземних стрічках.

"Охоронець для доньки"

Також у 90-х українці подивилися фільм "Охоронець для доньки". Суміш бойовика та мелодрами настільки сподобався, що стрічку десятки разів крутили українські телеканали. Історія кохання між дорослим чоловіком та 16-річною дівчиною до сьогодні викликає інтерес публіки.

"Дівчата зі Львова"

Зараз польське телебачення знімає серіал "Дівчата зі Львова". Комедія про дівчат, які приїхали у Польщу шукати кращої долі, висміює головні стереотипи про українців та поляків. Незабаром його мають показати і в Україні.

Попри те, що багато польських фільмів не потрапляє в український прокат, побачити найкращі сусідські стрічки в Україні все ж можна.

Щороку у Києві, Львові та інших містах відбувається фестиваль "Дні польського кіно". Завдяки йому українці змогли переглянути популярні в Польщі та й усьому світі стрічки "Зала самогубців", "Іда" і "Варшавське повстання".