Про це пише Gazeta Wroclawska.

Видання зазначає, що інцидент стався у листопаді минулого року. Мадей прийшов у початкову школу у Вроцлаві, де цього дня був український день в рамках проекту "Толерантний європеєць". У школі вчаться діти різних національностей, і заклад часто влаштовує національні свята для школярів. У той день на стіні школи висіла газета розмальована в українські національні кольори, у вікнах – національні прапори України.

Читайте також: Польща обурилася пам’ятником стрільцям Карпатської Січі в Україні: викликано посла

Чоловік зірвав газету, кинув її на стіл бібліотекарки і почав кричати повсюди, що українці – вбивці.

Під час суду адвокат Мадея заявив, що чоловік мав на увазі не всіх українців, а тільки членів ОУН-УПА. Хоча в школі не було ніяких символів згаданих організацій.

"Кожен народ, кожна сім'я має своє важке минуле, але це не означає, що ви можете кричати про це, особливо при дітях. Якщо би відповідач хотів повестися як громадянин і доросла людина, він мав би поговорити з дирекцією школи", – відповів суддя.

Відзначається, що суд виніс чоловіку покарання за підбурювання до національної ворожнечі. Проте вирок ще не набув законної чинності й поляк пообіцяв оскаржити його в окружному суді. Мадей не визнає своєї провини в підбурюванні до національної ворожнечі й каже, що повторив би так само вдруге.