Серце актриси перестало битись на 76-му році життя. За попередніми даними, причиною смерті стала гостра серцева недостатність.

У лютому цього року Людмила Гурченко отримала травму стегна, їй зробили операцію та вже на початку березня виписали з лікарні.

"Карнавальна ніч", "Солом'яна шляпа", "Вокзал для двох" - цей список кінострічок, в яких грала Людмила Марківна, можна продовжувати. За своє життя актриса знялася майже в ста картинах. Фрази її героїнь стали крилатими, вони відомі кільком поколінням.

Харків'янка Людмила Марківна прожила нелегке творче життя із гіркими втратами, через непорозуміння з радянською владою, вона не знімалась у кіно протягом 20 років. Під час нещодавнього спілкування із київськими шанувальниками актриса зізналась, що слово "страх" перейшло на нову стадію вже після перебудови - під виглядом "жовтої преси".

Але сильна жінка долала усі перешкоди й рухалась далі. На чутки про пластичні операції - відповідала жартом, співала пісні Земфіри та демонструвала, що за життя винесла головний урок - ховати на дно образи та переможньо всміхатись.

За пів року до смерті, Людмила Марківна презентувала свій музичний фільм "Барвисті сутінки". Актриса не лише виступила автором ідеї та режисером картини, але й написала пісні. Цей фільм став для Людмили Гурченко 96-м.