Загальна ситуація 205 округа

— Перш за все, я хотів би сказати, що дійсно в Чернігові сьогодні відбувається битва двох титанів, від якої, нажаль, страждають люди. Звичайні люди.

— Справа у тому, що ці двоє людей взагалі про Чернігів вперше в житті дізналися в квітні місяці цього року, а сьогодні вони позиціонують себе як знавці проблем регіону.

—Якщо ми сьогодні не зупинимо цей процес, не покажемо всю недолугість мажоритарної системи, не виступимо публічно з засудженням цього процесу, то молодь дійсно буде вважати, що так має бути. Дуже жахливо, що немає позиції місцевої влади.

Позиція місцевих жителів

— Коли я говорю з людьми, і пояснюю їм весь механізм, то вони починають задумуватися. Насправді люди зараз дуже зневірені, але я намагаюся пояснювати, що треба робити ставку на нові молоді обличчя, треба давати можливість людям з незаплямованою репутацією піти у владу.

А якщо хтось з цих двох кандидатів буде обраний в такий спосіб, як зараз це відбувається, то чи буде він зацікавлений у тому, щоб щось міняти? Звичайно, що ні, тому що наступний раз йому теж треба буде використовувати ті самі брудні технології, які спрацювали цього разу.

— І, хочу зауважити, що це проблема не тільки Чернігівщини. Так само можна зробити на будь-якому окрузі. Тому ми наполягаємо на тому, що мажоритарну систему треба скасувати взагалі. І залишити лише пропорційну систему за відкритими списками.

Хто стоїть за виборчим свавіллям

— Повертаючись до питання того, хто винний – добре ще, якби заховалася тільки місцева влада, і закрила очі на всі порушення, які там відбуваються, а так і центральна влада заховалася.

Тобто все це робиться при потуранні перших осіб держави, в тому числі Гаранта конституції, за якого ми всі голосували, а сьогодні порушується право на чесні вибори.

— Ми пояснюємо людям, що обов’язково треба прийти на вибори і проголосувати, використати свій бюлетень, бо наразі немає гарантій, що ті бюлетені, які залишаться чистими, не будуть використані для фальсифікацій провладними представниками комісій.

Також важливо розуміти проблематику регіону і дійсно вміти працювати задля вирішення питань місцевих жителів.

Більше — дивіться в інтерв’ю.