Португалія – Чехія 2:1

Голи: Консейсау, 90+2 – Провод, 62, Гранац, 69 (авт.)

18 червня свою боротьбу за європейський трофей розпочав Кріштіану Роналду. Команди доволі обережно розпочали поєдинок. Більше м'яч контролювали господарі матчу, чехи ж грали на контратаках. 24 Канал розповідає про хід другого матчу групи "F".

До теми Роналду та компанія готові дивувати: анонс матчів 18 червня на Євро-2024

Футболісти збірної Португалії усіма своїми передачами шукали на вістрі свого зіркового партнера по команді. Один момент на старті поєдинку у CR7 таки був. Однак Роналду не вдалось прицільно пробити головою із не дуже зручної ситуації.

Залізобетонний захист Чехії

Мендеш вирішив взяти ініціативу на себе та завдати удару із середньо відстані. М'яч пролетів далеко від чеських воріт. Те саме через декілька хвилин зробив Фернандеш, але його постріл був заблокований.

На 26-й хвилині Португалія створила свій найгостріший момент за цей відрізок часу. Фернандеш класною передачею намагався вивести Леау на ворота Чехії. Рафаелю зовсім трішки не вистачило, аби дотягнутись до м'яча.

Станек вперше по-справжньому вступив у гру на 33-й хвилині гри. Чеський воротар вийшов переможцем із дуелі проти Роналду.

Чеська збірна вибудувала грамотну оборону, яку у першому таймі не змогли пробити підопічні Роберто Мартінеса. Ідеальний тайм був із погляду гри в обороні від гостей матчу.

"Сухий" тайм від Роналду

Під завісу першого тайму Станек вдруге парирував удар Роналду.

Як не старався Роналду відкрити лік своїм голам на Євро-2024, але у перші 45 хвилин Кріштіану зробити це не вдалось. На перерву команди пішли за нульового рахунку. Колективи зберегли усю інтригу на другу 45-хвилинку.

Потужна гра від чехів

Друга частина матчу розпочалась із невдалого удару Далота, який намагався закрутити м'яч у дальню дев'ятку. Як у першому таймі, португальця взяли м'яч під контроль, шукаючи передачею на вістрі своєї атаки КріРо.

Господарі заробили право на перспективний штрафний, який, звісно, брався виконувати Роналду. Однак із ударом Кріштіану легко впорався голкіпер.

Через декілька хвилин вже Сілва опинився біля володінь Чехії, але не став сам бити, а шукав передачею Роналду. Захисник заблокував пас Бернарду. Уся команда була серйозно вмотивована, щоб 39-річний Кріштіану відзначився голом.

Атакували португальці, а нулі на табло розмочили чехи. Все розпочалось із подачі у штрафний майданчик, але захисту суперника вдалось відбитись. М'яч підхопили чехи, Цоуфал віддав під удар Проводу, який крутим ударом з-за меж штрафного пробив так, що у Кошти просто не було шансів – 0:1.

Відео голу Чехії

Радість Чехії була недовгою

Однак радість гостей була недовгою. Голкіпер Чехії намагався парирувати скидання Мендеша. М'яч від рикошету Гранаца залетів у сітку чеських воріт. Помилка була від Станека. Португалія повернулась у гру 1:1.

Відео автоголу

Наприкінці основного часу м'яч вдруге побував у сітці воріт гостей. Діогу Жота навіть встиг відсвяткувати взяття воріт, передавши привіт дружині та новонародженій дитині. Однак суддя скасував взяття воріт після порад помічника за системою VAR, який угледів офсайд у Роналду, який асистував на Жоту. Плече Кріштіану залізло у положення поза грою.

Вже у компенсований до матчу час Консейсау вивів господарів уперед 2:1.

Відео другого голу Португалії

Португалія змогла дотиснути Чехію, та вигризла перемогу 2:1 у заключному матчі першого туру Євро-2024.

До слова, свій наступний матч Португалія проведе 22 червня проти Туреччини (старт о 19:00), а чехи у той день зіграють проти Грузії (початок о 16:00 за Києвом).