Про це 24 каналу розказав політолог Микола Давидюк. Він вважає, що зараз Путін користується дипломатичним імунітетом як президент країни, яка ще не визнана спонсором тероризму у Сполучених Штатах та ООН.

Зверніть увагу Путін потужно програє Зеленському: для чого диктатор "катався" по Кримському мосту

Крім того, російський диктатор й далі намагатиметься "петляти" – не виїжджати з Росії або виїжджати лише до тих країн, де його не зможуть затримати. Натомість на G20 чи на засідання ООН він прилетіти, звісно, не зможе, бо буде боятися затримання.

Путіна швидше вб'ють, ніж судитимуть

Однак Давидюк взагалі не вірить, що Путін таки потрапить у Гаагу. На його думку, президента-терориста радше вб'ють, при чому зроблять це свої, адже він вже став тягарем навіть для більшості російських еліт.

Так, ті з них, що готові перестрибнути на нового царя, який буде не менш імперіалістичним, але менш токсичним для них, можуть вирішити, що це реальний вихід – просто ліквідувати Путіна, щоб звинуватити у всьому його, а себе тим самим звільнити від санкцій.

Політолог зауважив, що самому Путіну буде важливо зберегтися – він, ймовірно, захоче прийняти якісь гарантії і поїхати доживати віку на якусь дачу. Але світу буде вже не вигідно зберігати йому життя, оскільки будь-який диктатор, який розв'язав велику війну і безчесно її програв, за замовчування вмирає. Наприклад, Наполеона відправили у заслання на острів Святої Єлени, Гітлер застрелився, а Муссоліні застрелили.

Давидюк припускає, що аналогічна історія може бути з Путіним, і 3 – 4 подібних сценарії у нього вже точно є, хоч і не факт, що хоча б один з них спрацює.

Коли ти програв війну супервелику, суперпафосну, супербравадну, яку ти обіцяв за 2 – 3 дні виграти, ти вже нікому не потрібен – ні чужим, ні своїм. Але не потрібен живим, а мертвим – чому ні?
– підсумував Давидюк.

Повний стрім з Миколою Давидюком: дивіться відео

Чи може Путін залишитися при владі після поразки у війні

  • Політолог Валентин Гладких вважає цілком реальним сценарій, за якого російська армія піде з України, а Путін скаже своєму народу, що так і було задумано. Тобто у Кремлі можуть розглядати побудову аналога Північної Кореї в Росії.
  • За варіанту створення чергової "залізної завіси" для росіян диктатор зможе залишитися при владі, а російська еліта, хоч їй і доведеться відмовитися від яхт та маєтків у Європі, буде виїжджати за кордон як дипломати – так, як було у Радянському Союзі.
  • У Росії можуть погодитися на це, бо вибирають не між кращим і найкращим, а навпаки – між поганим, зовсім поганим і неприпустимим.