Про це розповів у ефірі 24 каналу громадський активіст ініціативи "ЗупиниЛося" Костянтин Андріюк. Тільки оновлений склад керівництва зможе нарешті посилити контроль за тим, що відбувається на дорогах.

До теми Безкарність вбиває: Харків став ледь не столицею кривавих аварій

"Вочевидь, в Харкові не настільки все контролюють. Я вважаю, що після останніх 2 ДТП потрібно звільняти все керівництво патрульної поліції", – повідомив активіст.

Потрібно ініціювати жорсткіші закони

Як розповів Андріюк, погано, що після кожної резонансної ДТП чиновники роблять багато "порожніх" заяв. Втім, ніхто не ініціює дієві закони та правила, завдяки яким порушники отримуватимуть справедливі покарання.

На думку активіста, покращити ситуацію зможуть:

  • штрафні бали, які б видавали водієві впродовж року, а за перевищення їхнього ліміту – позбавлення права керування транспортом;
  • кримінальна відповідальність та конфіскація авто за водіння без прав;
  • конфіскація транспортного засобу у разі керування в нетверезому стані (понад 3 проміле).

Андріюк вважає, що тільки тоді в Україні зможуть початись певні зміни.

Безпекова інфраструктура – це важливо

За словами активіста, зміни в законодавстві повинні паралельно розвиватись з безпековою інфраструктурою. Наразі в Україні вона перебуває на невисокому рівні.

Читайте також Феномен харківських мажорів: коли припинять "відмазувати" чергові ДТП

Багато аварій трапляються, адже громадяни не розуміють важливості безпекової інфраструктури (острівки безпеки, світлофори, кільцеві розв'язки, пішохідні переходи) і не вимагають її розвитку. Водночас чиновники цим не переймаються.

"Я впевнений, що чим краще працюватимуть закони, тим більше люди розумітимуть, що ці закони для них. Тому вони вимагатимуть від влади створення безпекової інфраструктури", – підсумував Андріюк.

Активіст розповів, завдяки чому може зменшитись кількість ДТП: дивіться відео


Резонансні ДТП у Харкові: останні новини