За легендою, дві протилежні групи футбольних фанатів прибувають на вокзал, їх зустрічають правоохоронці та супроводжують у різні сектори. Під час проходу повз футбольний паб, на фанатів нападає інша група. Тим часом у фанзонах вболівальники починають виясняти між собою стосунки, бійці екстрено реагують, відтісняють одну групу від іншої.

“Це життя, порушники бувають різні, кидають пляшки із запальною сумішшю, палиці - всі дії відпрацьовуються заздалегідь”, - каже командир бойової групи Сергій Руденко.

Наймасовіші заворушення починаються в центрі умовного міста, агресивні вболівальники підпалюють магазини, трощать автомобілі, кидають у натовп пляшки з вогнесумішшю. З боку міліції у хід йде спеціальна техніка.

“Дай Бог, щоб таких ситуацій не було, але нам краще готуватися до таких ситуацій, які можуть виникнути”, - сказав командувач внутрішніх військ МВС України Сергій Яровий.

Окрім активної фази навчання, внутрішні війська та міліція відпрацювали маршкидки. Вся спеціальна техніка дійшла на навчання своїм ходом, а це більше 800 кілометрів. Бійці спецпідрозділу “Беркут” з Запоріжжя привезли на навчання модернізований БТР-80. Він виконує функції пересувного щита. Всередині машини відеотехніка, яка дає огляд на 360 градусів. Подібний спецтранспорт єдиний в Україні, він одночасно створений як для штурмових, так і для рятувальних операцій.

“Добавили штурмовий відвал, який призначений для розбору барикад, тиснення і прибирання, з моменту руху будь-яких предметів, які створюють загрозу для проходу колони”, - каже командир підрозділу “Беркут” Юрій Колмиков.

Ще одним елементом навчань стала спеціальна операція на воді - бойові плавці разом з повітряним десантом та гірськострілецьким підрозділом ліквідували умовних терористів, які захопили катер у відкритому морі.

Подібні навчання з взаємодії підрозділів внутрішніх військ та підрозділів “Беркут” впродовж року будуть відбуватися у містах, безпосередньо приймаючих Євро-2012. Загалом під час проведення в Україні футбольного чемпіонату буде залучено понад 13 тисяч бійців внутрішніх військ.