Нові стіни і дах Азаров почав будувати на основі харківських угод. У річницю свого прем’єрства він звинуватив Юлію Тимошенко, що контракти 2009-го вона підписувала в обмін на списання Росією боргів компанії ЄЕСУ.

“Перша година ночі, у Путіна температура 39, він мені каже: Відпускай мене. Я уже не можу. Путін нарешті не витримує і каже: Так ваша Тимошенко погодилася на 50 років оренди. Чому вона підписала цей контракт? Тому що їй пробачили борги (ЄЕСУ) у 450 мільйонів доларів”- каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Усі закиди лідер БЮТ спростовує. І не втомлюється запевняти блакитне паливо за її прем’єрства було дешевшим.

“Після кризи газової в 2009 році ціна на газ для України була 228 доларів, сьогодні, після здачі землі під Чорноморський флот, тобто, після здачі частини Криму, вона досягає вже скоро до 300 доларів. Так скажіть будь ласка, чиї домовленості були більш ефективними?”, - каже лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

Про ефективність своєї роботи Микола Янович тим часом розповідав ілюстровано. Згідно зі словами і картинкою, реальні зарплати українців на 10% більші, ніж торік. Зростання ж цін, за твердженнями прем’єра, тенденція світова. На планеті вони, мовляв, зросли на чверть, в Україні всього на 10 відсотків. Дефіцит гречки глава Кабміну заперечувати не став, але запевнив - з іншими продуктами, зокрема борошном, такого не повториться.

“Якщо в когось є потреба купляти борошно мішками - будь ласка, беріть борошно мішками, але повірте робити цього не варто - вона в вас пропаде”, - каже прем'єр-міністр України Микола Азаров.

А от що, схоже, не зникне найближчим часом, так це корупція. Політологи переконують - особливого бажання знизити її рівень у влади не було. Водночас основне урядове досягнення відновлення керованості держапарату.

“Об'єктивні показники - доходи бюджету, стабільна гривня, стабільна фінансова система, стабільні банківські показники, зростання ВВП, зменшення, хоча не зовсім зрозуміло, як вони оцінюють, але вперше за багато років у нас менша на 10% загальна інфляція”, - каже політолог Михайло Погребинський.

Опозиція не те, що здобутків – самого уряду Миколи Азарова не побачила. Мовляв, все вже давно вирішується на Банковій. Юлія Тимошенко каже, Кабмін існує для того, щоб звільняючи міністрів виправдовувати президентські помилки.

“І взагалі потрібно залишити в спокої цю літню втомлену людину - пана Азарова, який вже нізащо не відповідає. А люди, які сидять в уряді - це така своєрідна “Кунст-камера хлопчиків для бітія”, - каже лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

На тому, що уряд з політичного органу перетворився на господарчий наголошують і окремі політологи. Втім це не завадило Миколі Азарову пророкувати світле майбутнє. От і дефолту, за словами прем’єра ніхто не дочекається, попри те, що згідно з інформацією авторитетного американського видання Україна потрапила до рейтингу у який увійшло 18 країн, яким загрожує фінансовий крах.