”Нинішня Європа справді повинна серйозно задуматися над тим, куди йти далі”, — сказав чеський лідер.

Вацлав Клаус підтвердив, що як і раніше виступає проти так званого Бюджетного пакту ЄС. На його думку, новий фіскальний договір ЄС забере у держав-членів частину суверенітету і не вирішить проблеми єврозони.

Глава держави зазначив, що нині Європа опинилася в схожій ситуації, як 22 року тому після падіння комуністичних режимів у країнах Центральної і Східної Європи.

”Нинішні проблеми Європи неможливо вирішити на дедалі частіших зустрічах у верхах лідерів ЄС, потрібно щось інше. Ми повинні змінити парадигму, все наше мислення”, — заявив Президент Чехії.

Він нагадав, що давно критично висловлювався на тему ЄС, але тоді його ніхто не хотів слухати.

Вже тоді я застерігав від наївного оптимізму, — зазначив чеський лідер. За його словами, тільки зараз стало ясно — і це відчули європейські політики, що Європа стоїть перед прийняттям принципово нових рішень.

Глава Чехії вважає, що Європі необхідна трансформація соціальної і економічної системи, а також глибокі зміни в рамках європейських інституцій.

”Інакше кажучи, потрібна зміна форми європейській інтеграції”, — сказав Вацлав Клаус.

Він наголосив, що в процесі реформ ЄС важливо зберегти суверенітет держав-членів і повернутися до демократичного прийняття рішень.