Разом з російським патріархом Кирилом вони вшанували пам’ять ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Оркестр, кількадесят телекамер та професійне обладнання для перевірки на безпеку - на ЧАЕС гарантів зустрічали на високому рівні.

Побачити ВІПів зібрався чи не весь штат ЧАЕС. Кажуть, підготовка до приїзду гарантів виглядала як суботник, а вийшли, бо хотіли почути відповіді на свої запитання. Проте, президенти приїхали не відповідати на запитання. У стислому виступі для преси говорили про спільне минуле та якесь спільне майбутнє.

“Ліквідатори, які працювали тут 25 років тому, їх не розділяли, це були народи, які спільно боролися з наслідками цієї аварії”, - сказав Президент України Віктор Янукович.

“Ми зобов'язані докладати додаткових зусиль, щоб ядерна енергетика була мирною, і вирішувала ті великі завдання, які вона покликана вирішувати. Саме тому ми повинні згуртуватися”, - заявив Президент Росії Дмитро Медведєв.

Урочисті промови президентів розчулили слухачів мало не до сліз. І хоч конкретики не було жодної, зате емоцій - з надлишком. Ймовірно, "душевною" була і екскурсія двох президентів Чорнобилем, яку, за інформацією прес-служби Президента, для них особисто провів міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога. Втім, ці урочистості носили закритий характер.