Про хабар

– НАБУ прислало свого агента під прикриттям в образі міжнародного бізнесмена і вона постійно провокував нас на якісь справи і в кінці запропонувала хабар. При тому я знайомий з нею ще з 2015 року, нас познайомив двоюрідний брат.

Читайте також: Розенблат назвав ситуацію з хабаром провокацією НАБУ

Вона сказала, що працює в ОАЕ і їй потрібно багато бурштину. Ця жінка представилась, як Тетяна. І вона дізналась, що я займаюся легалізацією видобутку бурштину і мене цікавлять виходи на ринки. Після цього в нас було кілька зустрічей і вона зникла на довгий час. І пізніше не очікувано з’явилась з пропозицією.

Про затримання охоронця

– Представники НАБУ представились та почали пояснювати, що щойно 200 тисяч доларів вручили моєму охоронцю. Він сидів за три столики від мене (позаду). Я не бачив, як поводився охоронець (коли йому наче вручали кошти). Його вивели до того, як я повернув голову в ту сторону. Побачив свого охоронця лише у VIP-залі, де у нього з сумки виймали гроші. Я не повірю в те, що він доторкався до тих гроше.

Читайте також: Розенблат зізнався, що був присутній при затриманні його охоронця з хабарем

Про депутатство

– Мешканці Житомира знають всю цю історію. По суті, своє право на балатування в народні депутати віддав друг Олександр. Він і я хотіли балатуватись, але ситуація обернулась таким чином, що він уступив мені таку можливість, бо сильно мені довіряв.

Про бурштин

– У нас немає жодних земельних ділянок на території Олевського району Житомирської області, ніколи ми їх не отримували і нічого там не маємо.

Читайте також: Я ніколи не добував бурштин, – нардеп Розенблат

Ще тоді казали, що я маю 4 гектари землі в Олевському районі, а я сказав, що складу мандат, якщо у мене чи у моїх близьких родичів є хоч один квадратний метр в будь-якому "бурштиновому" районі нашої країни. І я ніколи не добував бурштин. Я ніколи не мав жодної причетності до заняття нелегальним бізнесом, я завжди займався легальним бізнесом.

Про легалізацію видобутку

– Причина, чому я зайнявся легалізацією видобутку бурштину з’явилася після того, як почалася війна. Я зрозумів, що коли люди діставали останнє з кишені для того, щоб знайти спорядження, обмундирування, засоби спецзв’язку, коліматори, тепловізори для наших армійців, бурштинщики, які займалися нелегальним видобутком, купували собі нові авто, будували собі прекрасні будинки і ні в чому собі не відмовляли.

Читайте також: Розенблат зізнався, чому взявся за легалізацію видобутку бурштину

Це мене дуже обурювало і я сказав, що тільки-но стану депутатом, одразу займусь цим питанням, щоб гроші з легалізації видобутку бурштину і цього бізнесу йшли до державної казни, на робочі місця людей.

Про кримінальну справу

– Я депутат, який прийшов з периферії, все життя жив в Житомирі і з першого дня депутатства почав активно працювати, вже через місяць своєї роботи я подав до розгляду законопроект про видобуток бурштину. Але прямої відповіді я не маю, я займався темою бурштину.

Читайте також: Розенблат висловив припущення, чому саме ним зацікавилось НАБУ

Борюсь з мафією пов’язаною з цим бурштином, постійно заявляю, що той чи інший орган пов'язаний з незаконним видобутком. А це величезні гроші, мільярди доларів в рік і сотні мільйонів в місяць. І я вважаю, що це саме через цю боротьбу на мене заводять кримінальні справи, бо силовикам це невигідно.

Про участь ФБР в його справі

– Я не розумію, що тут робить ФБР і для чого тут потрібне, можливо, для контролю за НАБУ, але в мене тоді виникає питання: з якою метою ФБР працює в Україні. Невже ми неповноцінна держава, де можуть працювати іноземні спецслужби без будь-яких питань.

Читайте також: Я не розумію, що тут роблять іноземні спецслужби, – Розенблат про спільну операцію НАБУ і ФБР

Мало того, що ФСБ вбиває українських громадян, так тепер виходить, що і американські спецслужби тут можуть безперешкодно працювати, тому що так потрібно НАБУ. Це для мене нонсенс. При тому, що я ніякого відношення до США не маю.

Про звязок з Поляковим

–Поляков – це секретар міжпарламентської групи Україна – Ізраїль, де я теж був співголовою. Ми з ним довгий час працювали, неодноразово їздили за кордон і написали дуже важливий законопроект про обов’язкове медичне страхування

Читайте також: Розенблат розповів, що його пов’язує з Поляковим

Думаю, що Поляков – це просто здогадки НАБУ, що, нібито, гроші для нього якимось чином передбачались. Жодних грошей для нього ніколи не передбачалось, а з Миколою Мартиненком у мене ніколи в житті не було жодних стосунків. Ми, по-моєму, навіть не вітаємось за руку.