На лівобережжі Дніпра наразі можуть воювати добровольці з Москви. Про це йдеться в актуальному звіті Інституту вивчення війни ISW.

Дивіться також Bloomberg пише про чергові сигнали Путіна про "переговори": чому їм не можна вірити

Зокрема, повідомляють, що російський 28 полк 70 дивізії, який натепер діє під Кринками, має назву "Собянінський" і складається з добровольців із Москви.

Собянін пішов по стопах Пригожина

Про плани мера Москви Сергія Собяніна створити власну ПВК стало відомо в грудні 2023 року, невдовзі після заколоту "Вагнера", який відбувся в червні.

В ISW додають, що наразі не можуть незалежно перевірити ці дані від інсайдерського джерела, а також припущення російського мілблогера про те, що гіпотетична ПВК Собяніна може бути пов'язана з 28 полком.

Водночас аналітики констатують, що на лівобережжі Херсонської області тривають позиційні бої, підтверджених змін фронту на цій ділянці немає.

Також російське джерело стверджувало, що війська Росії відтіснили українські сили з певних позицій у Кринках, але ISW не знайшли видимого підтвердження цим заявам.

Ситуація на Лівому березі

  • До слова, воюють біля Кринок наразі не лише добровольці-москвичі, а й білоруси. Підтвердженням цьому стала ліквідація одного з них.
  • Нещодавно українські військові ліквідували в Кринках у Херсонській області громадянина Білорусі. Це перший підтверджений випадок участі білорусів у боях за Кринки. У загиблого бійця були при собі документи, які посвідчують особу.
  • Нагадаємо, військові Білорусі 15 січня поїхали на навчання до Росії "переймати досвід".