Щодо подання законопроектів про реінтеграцію Донбасу

– Президент України вважає, що Верховна Рада не повинна брати участь у цьому законотворчому процесі. Процес, коли не депутати стають авторами цього проекту, а закордонні дипломати, якісь експерти – це, як на мене, неправильно. Чому іноземні колеги мали змогу робити правки, але народні обранці не мали такої можливості?

Зараз порушуються терміни регламенту Верховної Ради. Адже дається 14 днів на розгляд альтернативних законопроектів. Президент свідомо порушив цю процедуру та спонукатиме проголосувати за законопроекти. Потрібно раніше було внести ці документи, щоб відбулась здорова дискусія. Бо парламент – місце для дискусій, а не філія Банкової.

– Вчора ми не бачили ні тексту законопроектів, і його положень. Тобто ми так гіпотетично поговорили про якісь фейки, які ширяться в Інтернеті. Мені здається, що це ганебна і непрофесійна політика стосовно депутатів. Коли ж цей законопроект дебютувався в комітеті, було фахове, якісне, прозоре обговорення, коли кожен експерт, журналіст, держслужбовець міг озвучити свою думку. В такому разі про документ чують люди і розуміють прогнозованість влади. А в нас, на жаль, українці очікують якихось підступних дій від влади.

Про легалізацію військових на Донбасі

Існує юридична колізія, коли наші війська не можуть застосовуватись у мирний час. Є Римський статут, до якого ми повинні долучитись, та за яким, можливо, у військовослужбовців будуть проблеми. В такому разі треба захистити тих, хто зі зброєю обороняє Україну. Тому в законопроектах йдеться про легалізацію військової місії. Ми повинні були зробити це давно.

Щодо зацікавленості Петра Порошенка в реінтеграції Донбасу

– Досвідчені політики говорять, що вся ця стратегія потрібна Петру Порошенку для того, щоб не реінтегрувати Донбас, а отримати ці 2 – 4 мільйони голосів, які йому пообіцяли на виборах. Адже за останніми даними, він не лідирує в рейтингу, його перемагають інші люди. Тому це його стратегічна мета: коли будуть вибори, використати голоси із Донбасу. А намалювати там їх буде легко.