– Цей закон напрацьовувався три роки. До нього долучалися представники громадськості, різних організацій, експертне середовище. Окремо працювала група над мовними питаннями. Цей закон не має суперечності з Конституцією України, Європейською хартією регіональних мов, які ратифікувала Україна.

В Україні є така проблема. Діти, які є українськими громадянами, але належать до нацменшин, за статистикою ЗНО, можуть закінчувати школу і не володіти українською мовою. У Берегово діти складають ЗНО з української мови від 1 до 3 балів за 12-бальною системою. Вони обмежені у деяких правах.

– Ми бачимо своє завдання – допомогти розширити можливості вивчення української мови поряд з рідною мовою. Жодним чином не закриваються заклади, не звільняються вчителі.

У садочках та молодшій школі зберігається навчання рідною мовою. До 5 класу учні мають перейти на українську мову, але є можливість викладати ще одну чи декілька дисциплін мовою Європейського Союзу. Ми будемо допомагати вчителям. Будемо змінювати методики викладання. Будуть фінансові заохочення.

Більше – дивіться в інтерв'ю 24 Каналу.