У більшості областей у перший тиждень серпня зберігатимуться спекотні +30 градусів. Вночі стовчики термометрів опускатимуться до +16...+18.

Дізнайтеся Чи можна користуватися смартфоном під час грози

Грози, град і шквали і пожежна небезпека

Вдень 1 серпня у західних областях прогнозують грози, подекуди з градом. Синоптики попереджають про шквальний вітер 15 – 20 метрів на секунду і оголосили І рівень небезпечності – жовтий. Стосуватиметься це усіх західних областей.

Погода в Україні
Попередження про град і грози / Скриншот з сайту Укргідрометцентру

Водночас 1 серпня у східних, Львівській, Тернопільській, Житомирській, Київській, Сумській, Полтавській, Кіровоградській областях та в Криму переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки.

Пожежна небезпека
Пожежна небезпека 1 серпня / Скриншот з сайту Укргідрометцентру

Погода на перші дні серпня

1 серпня буде мінлива хмарність. У західних, Житомирській, Вінницькій, вдень у Київській та Чернігівській областях місцями короткочасні дощі. Будуть грози, вдень подекуди град та шквали.

Удень у західних та північних областях +26...31, на решті території +30…35. Температура вночі +15...20 градусів, на півдні – до +23.

У Києві 1 серпня – мінлива хмарність. Вітер переважно південний, 5 – 10 метрів на секунду. Температура вдень близько +30.

До речі Завітає у гості від сусідів: циклон "Гвідо" принесе грози в Україну

2 серпня у західних, вдень і в північних та центральних областях, крім західних та більшості північних областей, короткочасні дощі, грози. Прогнозують в окремих районах град та шквали 15 – 20 метрів на секунду. Температура вночі +16...21, вдень у західних областях +22...27, у північних областях +25...30, на решті території +30...35.

3 серпня вночі +12...17, вдень +23...28, у південних та східних областях вночі +16...21, вдень +27...32. Цього дня опади прогнозують у Черкаській, Вінницькій, Кропивницькій, Полтавській, Дніпропетровській областях. На Харківщині, Луганщині і Донеччині будуть грози.

Погода 3 серпня
Погода 3 серпня в Україні / Скриншот з сайту Укргідрометцентру

Температура вночі +12...17, вдень +23...28. Вітер південний з переходом на північно-західний, 7 – 12 метрів на секунду.

4 серпня вдень в західних областях, короткочасні дощі і грози. На решті території переважно без опадів. Температура вночі +12...18, на узбережжі морів до +22; вдень +22...28, на півдні та сході +28...33. У Києві та області 4 серпня переважно без опадів.

Прогноз на цілий серпень: коротко

  • У серпні в Україні буде і надалі спекотно, втім грози і град дошкулятимуть менше, ніж у липні.
  • Серпень 2021 року буде теплішим, ніж це передбачає кліматична норма. Середня місячна температура буде вище за кліматичну норму приблизно на 1 – 1,5 градуси.
  • Найспекотніше буде на Сході та Півдні. Абсолютний максимум температури повітря сягатиме +35...+39.