Що означає заява Шокіна про загрозу його життю

Шабунін: про нелегальний видобуток бурштина першими стали волати активісти та журналісти. До того 5 місяців, поки Шокін був на своїй посаді, нічого не відбувалось. Що він такого мав розслідувати, щоб його життю погрожували? Тільки починаються скандали в ГПУ, одразу генпрокурору починає щось заважати або загрожувати. Жодної резонансної справи Шокін не довів навіть до подачі в суд.

Куликов: у нас вся влада робить певні заяви перед тим, як зайняти якусь посаду, а потім нічого не виконує. Небезпека життю загрожує кожному громадянину в країні, де йде війна. Боротьба з корупцією – це справа небезпечна для життя. Але він сам зробив свій вибір і хай виконує свої обов'язки. Кожен з нас сьогодні працює і кожному щось загрожує.

Янукович і Інтерпол

Куликов: призупинена дія щодо червоної картки, яка була виставлена пану Януковичу. Це було зрозуміло з самого початку. Махніцький і Аваков після Майдану казали, що Януковича оголошено в розшук, але згідно до документів і того, яким чином їх було складено, його не могли оголосити у міжнародний розшук. Після цього міняли генпрокурорів і вони казали те саме. Але суспільство з'ясувало, що Януковича нема в міжнародному розшуку. Тоді під пресом суспільства Ярема відкрив справу проти Януковича, Азарова і Колобова. Коли цю справу передали Інтерполу, її там не розглядали, бо це не справа Інтерполу. Янукович найняв адвокатів, які звернулись до Інтерполу і довели що справа є політичною і не відповідає статуту Інтерполу. Те, що відбулося, каже про не професійність і звичайний договірняк прокуратури. Те що Януковича досі не оголосили в міжнародний розшук – це ляпас всьому Майдану.

Шабунін: Генпрокуратура має право додати доказові матеріали для комісії Інтерполу, яка збереться за кілька місяців для остаточного рішення по Януковичу. За це відповідають Сакварелідзе та Столярчук. Але свою роботу має зробити і пан Аваков.

Конфлікт у прокуратурі

Шабунін: відбувається війна в середині ГПУ між старими, які показали практикою свою компетентність, та новими молодими прокурорами. Шокін кришує своїх заступників – для мене це смерть генпрокурора. Саме так було і з Яремою. Зараз це відповідальність нардепів, частина яких не підписує подання про відкликання Шокіна і президента, який так само захищав Ярему.

Куликов: це виклик, коли таке відбувається в інституті, який повинен боротись із корупцією. Якщо б ми працювали ефективно і професійно і не шукали особистий хист в цій справі – Янукович був би в країні і відповів перед народом за все, що сталось на Майдані.